اخبارمازندران

دبیر اقامه نماز شهرستان فریدونکنار معارفه شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مازندران، جلسه شورای فرهنگ عمومی و معارفه دبیر اقامه نماز شهرستان فریدونکنار با حضور عباسعلی ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان، حجت‌الاسلام حسین تقی پور امام جمعه شهرستان، مسیب میررمضانی فرماندار فریدونکنار و اعضاء فرهنگ عمومی، روز شنبه یکم  اردیبهشت، در محل فرمانداری شهرستان فریدونکنار تشکیل شد.

در ابتدا حجت الاسلام تقی پور امام جمعه فریدونکنار، ضمن خیر مقدم گویی به اعضای فرهنگ عمومی شهرستان و به ویژه از مدیر ستاد اقامه نماز استان، بیان داشت: توجه به امر اقامه نماز و حضور در نماز جمعه و اقامه نماز در دستگاهها و مساجد، رمز موفقیت ماست در  جهت استمرار حرکت گرانقدر انقلاب اسلامی در راستای خون مطهر شهدا و امر ولایت و رهبری .

امام جمعه شهرستان فریدونکنار گفت: هر کاری که برای توسعه فرهنگ نماز انجام دهیم، کم است و نماز به کارها و امور دیگر برکت می دهد و سلامت جامعه و محیط کار را به دنبال خواهد داشت.

در ادامه فرماندار فریدونکنار، بر ضرورت گسترش ترویج فرهنگ نماز و نمازخوانی در ادارات و اماکن عمومی این شهرستان تاکید کرد.

وی اظهار داشت: نیاز است که ادارات پیگیر و ضعیت نماز و نماز خانه باشند و آسیب‌ها و تحلیل‌هایی که متوجه امر  نماز است باید در همان نقطه و مسیر مرتبط چاره‌اندیشی شود.
میررمضانی با توصیه به اعضاء شورای اقامه نماز جهت جدی گرفتن امر ترویج اقامه نماز برابر تفاهمنامه، آمادگی فرمانداری را برای انجام وظایف محوله در امر نماز و همکاری با دبیر اقامه نماز شهرستان را اعلام کرد.

سپس حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان مازندران، ضمن تشکر از برگزار کنندگان این جلسه، طی سخنانی با استناد به آیات و روایات بر اهمیت و جایگاه ویژه نماز در جامعه تأکید کرد.

وی با تاکید بر اینکه تا نماز را ساماندهی نکنیم مشکلات کشور هم سامان نمی‌گیرد، گفت: وجود مشکل به‌خاطر این است که نماز را دست کم می‌گیریم و اگر جدی پای کار نماز بیاییم همه چیز حل می‌شود.

در ادامه مدیر ستاد اقامه نماز به نکات لازمه در امر نماز از جمله: زیبا سازی و فراهم نمودن تجهیزات نماز خانه ای، جدی گرفتن نماز جماعت در اول وقت، پرداختن به امرآموزش کارکنان با توجه به برنامه های تدوینی و ارائه شده از طریق ستاد اقامه نماز استان، جدی گرفتن و بارگذاری فعالیتهای در سامانه سجاده جهت ارزیابی از عملکرد دستگاه مربوطه، تشکیل شورای اقامه نماز شهرستان بصورت فصلی،  برگزاری دوره های آموزشی و تبلیغات محیطی و بازبودن مساجد و نمازخانه ها در طول اوقات نماز مبسوطا مطالبی را بیان کرد.

در پایان از آنجائیکه فریدونکنار فاقد دبیر مستقل ستاد اقامه نماز بود با پیگیری های به عمل آمده، با مجوز ستاد اقامه نماز کشور، مدیر ستاد اقامه نماز استان،  طی حکمی حجت الاسلام والمسلمین رسول توده زارع را به عنوان دبیر اقامه نماز شهرستان فریدونکنار معرفی کرد و از مسئولین شهرستان خواست که همکاری همه جانبه را با دبیر اقامه نماز معمول نمایند.

دبیر اقامه نماز شهرستان فریدونکنار معارفه شد

دبیر اقامه نماز شهرستان فریدونکنار معارفه شد

دبیر اقامه نماز شهرستان فریدونکنار معارفه شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا