اخبارمازندران

دبیر اقامه نماز شهرستان میاندورود معارفه شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مازندران، جلسه شورای اداری و معارفه دبیر اقامه نماز شهرستان میاندورود با حضور عباسعلی ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان، حجت‌الاسلام محمدعلی حاجی‌زاده امام جمعه شهرستان، علی طالبی فرماندار میاندورود و اعضاء شورای اقامه نماز، روز شنبه بیست و ششم اسفندماه در محل فرمانداری شهرستان میاندورود تشکیل شد.

در ابتدای جلسه علی طالبی ضمن تشکر از مدعوین بویژه مدیر ستاد اقامه نماز استان، بر ضرورت گسترش ترویج فرهنگ نماز و نمازخوانی در ادارات و اماکن عمومی این شهرستان تاکید کرد.

فرماندار میاندرود افزود: برای نهادینه کردن فرهنگ نماز در جامعه، خانواده ها، نهادهای آموزشی و ادارات نقش بسزایی دارند.

وی اظهار داشت: نیاز است که ادارات پیگیر وضعیت نماز و نماز خانه باشند و آسیب‌ها و تحلیل‌هایی که متوجه امر نماز است باید در همان نقطه و مسیر مرتبط چاره‌اندیشی شود.

طالبی با توصیه به اعضاء شورای اقامه نماز جهت جدی گرفتن امر ترویج اقامه نماز برابر تفاهمنامه، آمادگی فرمانداری را برای انجام وظایف محوله در امر نماز اعلام کرد.

حجت الاسلام محمدعلی حاجی‌زاده امام جمعه میاندورود، ضمن خیر مقدم گویی به حجت الاسلام ابراهیمی و اعضای شورای اقامه نماز، بیان داشت: توجه به امر اقامه نماز وحضور در نماز جمعه و اقامه نماز در دستگاهها و مساجد، رمز موفقیت ماست در جهت استمرار حرکت گرانقدر انقلاب اسلامی در راستای خون مطهر شهدا و امر ولایت و رهبری .

سپس حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان مازندران، بعد از حمد و ثنای خداوند متعال و تبریک فرا رسیدن ماه صیام و تشکر از همه مدعوین، طی سخنانی با استناد به آیات و روایات بر اهمیت و جایگاه ویژه نماز در جامعه تأکید کرد.

وی بی‌توجهی به نماز را نقیصه‌ای بزرگ در جامعه دانست و افزود: تأکید اسلام بر نماز و برپا داشتن آن در جامعه، بیش از همه به فرهنگ‌سازی نماز و مبدل کردن آن به فرهنگ جامعه اشاره دارد، شواهد قرآنی و روایی حاکی از این است که نماز نه تنها یک عبادت شخصی بلکه یک امر فرهنگی و اجتماعی است.

در ادامه مدیر ستاد اقامه نماز به نکات لازمه در امر نماز از جمله: زیبا سازی و فراهم نمودن تجهیزات نماز خانه ای، جدی گرفتن نماز جماعت در اول وقت، پرداختن به امرآموزش کارکنان با توجه به برنامه های تدوینی و ارائه شده از طریق ستاد اقامه نماز استان، جدی گرفتن و بارگذاری فعالیتهای در سامانه سجاده جهت ارزیابی از عملکرد دستگاه مربوطه، فضا سازی تبلیغی امر نماز، تشکیل شورای اقامه نماز شهرستان بصورت فصلی، برگزاری دوره های آموزشی و تبلیغات محیطی، سفر ایمن و بازبودن مساجد و نمازخانه ها در طول اوقات نماز مبسوطا مطالبی را بیان کرد.

در پایان از آنجائیکه میاندورود به تازگی تبدیل به شهرستان شده است، با مجوز ستاد اقامه نماز کشور، حجت الاسلام ابراهیمی، طی حکمی طیب خادمی را به عنوان دبیر اقامه نماز شهرستان میاندرود معرفی کرد و از مسئولین شهرستان خواست که همکاری همه جانبه را با دبیر اقامه نماز معمول نمایند.

در جلسه شورای اداری شهرستان میاندورود دبیر اقامه نماز آن شهرستان معارفه شد

در جلسه شورای اداری شهرستان میاندورود دبیر اقامه نماز آن شهرستان معارفه شد

در جلسه شورای اداری شهرستان میاندورود دبیر اقامه نماز آن شهرستان معارفه شد

در جلسه شورای اداری شهرستان میاندورود دبیر اقامه نماز آن شهرستان معارفه شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا