اخباربوشهر

هفتمین اجلاس نماز استان بوشهر برگزار شد

به گزارش روابط  عمومی ستاد اقامه نماز استان بوشهر هفتمین اجلاس استانی نماز صبح روز چهارشنبه مورخ ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ با حضور آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، محمدی استاندار بوشهر و سایر مسئولین استانی در سالن ۹ دی برگزار گردید.

آیت‌الله صفایی بوشهری در هفتیمن اجلاس نماز استان بوشهر اظهار داشت: نماز مایه آرامش انسان است و افرادی که نماز کامل را اقامه می‌کنند آرامش دارند.

وی با بیان اینکه اقامه نماز بر مدار مصلحت، فلسفه و حکمت خداوند، زمینه سعادت و آرامش انسان را فراهم می‌کند افزود: با نماز انسان رشد می‌کند و به آرامش می‌رسد.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه دنیا یک دانش روان‌شناختی و یک جغرافیای زیستی پر تنش و پر تلاطم همراه با آسیب‌های روحی و روانی است اضافه کرد: فضای پر آشوب دنیا سبب بروز مشکلات و آسیب می‌شود.

وی با تاکید بر لزوم تأمین آرامش در خانه و خانواده به عنوان امن‌ترین جا برای زندگی انسان خاطرنشان کرد: برخی مواقع انسان برای آرامش و گذر از تنش‌ها به یک نفر متکی می‌شود که آن شخص هم دارای بحران است.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه نماز نور چشم پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) و امام حسین (ع) بود تصریح کرد: مشکل این است که برخی انسان‌ها به نماز نگاه تکلیفی و انجام وظیفه می‌کنند که باید به مصلحت، فلسفه و حکمت نماز که خداوند واجب کرده است توجه شود.

وی با بررسی ابعاد ذکر خدا، تنها راه آرامش و اقتدار شخصیتی انسان را ذکر و انس با خدا دانست و گفت: تنها عبادتی که حد و مرز ندارد ذکر خداوند است که انسان معتقد با ذکر می‌تواند به آرامش برسد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه انسان با ذکر هم از سقوط ویرانی نجات پیدا می‌کند و هم اینکه به کمال می‌رسد گفت: چون ارتباط انسان با خدا است به آرامش می‌رسد.

در ادامه موحدی مدیر کل اموزش  و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه اجلاس استانی نماز در سال گذشته با محوریت مدرسه و دانشگاه بوده اظهار نودک مدیریت آموزش و  پرورش  استان در سال تحصیلی  گذشته با جذب بیش از ۷۰ مربی روحانی در  مدارس سطح استان سعی براین بوده که با حضور  قشر روحانی در مدارس جهت جذب و ترویج دانش اموزان به فرهنگ اقامه نماز بهترین استفاده برده شود.

وی در ادامه افزود: با تلاش صورت گرفته در جشنواره فجر تا فجر حضور دانش آموزان در این جشنوراه بسیار پر رنگ و موثر بوده بنحوی که بیش از  ۵۰۰ اثر در سطح استان ارسالی به جشنوراه مربوط به دانش آموزان بوده که میطلبد ف جهت حضور پر رنگ تر دانش آموزان در برنامه های نمازی تسهیلات مودز نیاز جهت  تجهیز نمازخانه های مدارس در اختیار آموزش و پروش  قرار گیرد.

در پایان بعد از  اجرای چند برنامه نمازی توسط دانش آموزان از ادارات برتر در سال گذشته، فعالین نماز و  برگزیدگان جشنواره فجر تا فجر با حضور مسئولین استانی در صحن اجلاس تقدیر بعمل آمد. 

 

برگزاری هفتمین اجلاس نماز استانی بوشهر برگزاری هفتمین اجلاس نماز استانی بوشهر

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا