آذربایجان شرقیاخبار

سخنرانی مدیر ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی به مناسبت وفات حضرت خدیجه (س)

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، سخنرانی مدیر ستاد اقامه نماز، تفسیر و مهدویت استان، در جمع خواهران مکتب حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها، روز شنبه دوازدهم فروردین مصادف با دهم ماه مبارک رمضان (وفات حضرت خدیجه) برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی با عرض تسلیت وفات حضرت خدیجه سلام الله علیها و آرزوی قبولی طاعات و عبادات حاضرین، با بیان مقام و منزلت حضرت خدیجه سلام الله علیها، گفت: حضرت خدیجه بانویی شریف، ثروتمند و دارای اعتبار در روزگار خود و بهترین و صادق‌ترین وزیر، مشاور و مایه آرامش حضرت پیامبر(ص) بود،حضرت افزون بر حمایت های مالی از آیین اسلام و شخص حضرت پیامبر(ص) با تمام وجود در صحنه‌های مختلفی که خطراتی پیامبر را تهدید می کرد حضور داشت و از رسول خدا (ص) دفاع می‌کرد.

وی با اشاره به آیه ۲۰ سوره توبه، افزود: حضرت خدیجه سلام علیها زمانی که همه حضرت پیامبر (ص) را تحریم کردند، با پیامبر هجرت کرد و با مال و جان خود در راه خدا جهاد کرد و مصداق این آیه شریفه شد که خداوند می فرماید: آنان که ایمان آوردند و از وطن هجرت گزیدند و در راه خدا به مال و جانشان جهاد کردند آنها را نزد خدا مقام بلندتری است و آنان بالخصوص رستگاران و سعادتمندان دو عالمند.

وی افزود: به شهادت تاریخ اولین کسی که از زنان پشت سر پیامبر به نماز ایستاد حضرت خدیجه سلام الله علیها بود که قرآن میفرماید: وَالسَّابِقُونَ السَّابِقُونَ أُولَٰئِکَ الْمُقَرَّبُونَ.

سخنرانی مدیر ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی در وفات حضرت خدیجه (س)سخنرانی مدیر ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی در وفات حضرت خدیجه (س)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا