آذربایجان شرقیاخبار

سخنرانی مدیر ستاد اقامه نماز آذربایجان شرقی در مسجد جامع سردرود

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، سخنرانی حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز، تفسیر و مهدویت استان، در مسجد جامع شهرستان سردرود، روز پنجشنبه هفدهم فروردین ماه برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی ضمن توفیق دانستن حضور در مهمانی خدا، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات حاضرین، با اشاره به آیه ۱۵۳ سوره بقره، گفت: دستور العمل اول در زندگی قرآن است، از جمله دستورات قرآن اقامه نماز و روزه است، و خداوند فرموده از نماز و روز کمک بگیرید و طاعات خداوند را بجا بیاورید و در این راه صبور باشید که خداوند همراه صبر کننده هاست.

وی با بیان اسرار نماز و تاثیر آن بر صبر، افزود: وقتی ما نماز را مطالعه میکنیم میبینیم که دستور نماز بگونه ای است که باید خدا را با عظمت یاد کنیم، وقتی انسان خدایش را با عظمت خواند دیگر نگران کمبودها و مشکلات نخواهد بود چرا که میفهمد بزرگتر از کمبودها و مشکلات خود خدایی دارد که کلید آسمانها و زمین در دست اوست، و ثمره نماز آرامش و صبر خواهد بود.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم افزود: فریضه نماز در تمام ادیان الهى به عنوان برترین و مهمترین آیین عبادى و رکن معنویت و ارتباط با خداوند مطرح بوده است و مختص اسلام نیست، درست است که شکل نماز در ادیان مختلف متفاوت بوده است ولی باید متوجه باشیم که ادیان گذشته مقدمه ای برای دین مقدس اسلام بودند و دین اسلام کاملترین ادیان الهی است، با این مقدمه نتیجه می گیریم نماز در دین اسلام هم کاملترین عبادت است.

وی در ادامه تصریح کرد این عبادت های کامل است که مسیر را برای تکامل انسان هموار می کند، بخاطر همین عالمان بزرگ ما به نماز اهمیت بیشتر قائل بودند و در وقت نماز از مهمترین کارهای خود دست میکشیدند و نماز را اقامه میکردند. ما باید توجه داشته باشیم که وقتی مشغول کار مهمی هستیم و با ندای اذان دست کشیده و به معبودمان لبیک میگویم ارزش و اهمیت ویژه ای دارد نسبت به زمانی که بیکار هستیم، بدانید که رمز عاقبت بخیری دنیا و آخرت نماز اول وقت است.

سخنرانی مدیر ستاد اقامه نماز در مسجد جامع سردرودسخنرانی مدیر ستاد اقامه نماز در مسجد جامع سردرودسخنرانی مدیر ستاد اقامه نماز در مسجد جامع سردرود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا