اخبارفارس

شورای عالی همفکری اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامی شیراز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، جلسه شورای عالی همفکری اقامه نماز استان فارس به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز در روز ششم آذر ماه برگزار شد.

در جلسه شورای عالی همفکری اقامه نماز،  رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس با اشاره به محول شدن مسئولیت اقامه نماز در دانشگاه آزاد اسلامی بعد از همه گیری کرونا به دفاتر نهاد، اظهار کرد: بعد از گذشتن ایام کرونا با همفکری و همراهی همکاران، اقامه نماز در واحد شیراز به روال قبل بازگشته و با تاکید بر محوریت مسجد اقامه این فریضه بزرگ صورت پذیرفت.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی یعقوبی افزود فعالیت‌های همچون پرسش و پاسخ دانشجویان در فضای مجازی در باب نماز، ارتباط رو در رو و چهره به چهره با دانشجویان، اختصاص فضای نمازخانه در سالن‌های امتحانات و ثبت نام از دیگر اقدامات این نهاد در ترویج امر اقامه نماز بوده است.

رئیس ستاد اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامی فارس همچنین به افتتاح کتابخانه تخصصی مهدویت در مجاورت مسجد اشاره نمود و بیان کرد طرح یکشنبه‌های قرآنی که به همت کانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌گردد همراه با برگزاری محفل انس با قرآن به عنوان یک طرح بی‌نظیر به رونق مسجد افزوده است.

حجت الاسلام یعقوبی به تغییر ذائقه نسل جدید نیز اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر با نسلی مواجهیم که انواع جاذبه‌ها را خصوصاً در فضای مجازی در اختیار دارد لذا گرایش به سمت معنویت و نماز به سختی اتفاق می‌افتد.

این مقام مسئول یکی از ظرفیت‌های مهم دانشگاه را وجود مدارس سما برشمرد و گفت: اگر بتوانیم امر نماز را در مدارس بیشتر ترویج کنیم قطعاً اثرگذاری فعالیت‌های اقامه نماز در بین جوانان افزایش پیدا خواهد کرد.

همچنین در این جلسه پاک فطرت کارشناس ستاد اقامه نماز استان فارس سه عنصر مهم را به عنوان هدف بعثت انبیا برشمرد و گفت: معرفت به خدا، عشق و محبت و عمل مهم‌ترین هدف بعثت انبیا بوده است که در این بین مصداق صحیح عمل واجباتی است که شاخص مهم آن‌ها نیز نماز است.

این مقام مسئول احراز رتبه اول استانی در مسابقات کتابخوانی نماز را یکی از افتخارات ستاد اقامه نماز فارس برشمرد و اظهار کرد: در سال ۱۴۰۱ دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس و واحد شیراز رتبه شایسته تقدیر ویژه را در میان ادارات و ارگان‌ها کسب نموده و این موجب می‌گردد که توقع ما از دانشگاه به واسطه داشتن پتانسیل بسیار عالی که با وجود استادان و دانشجویان در آن ایجاد شده باز هم بیشتر باشد و و انتظار داریم که دانشگاه آزاد اسلامی با این قابلیت به مجموعه ستاد اقامه نماز استان نیز در امور مختلف کمک و یاری برساند.

همچنین رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس در این نشست به انتشار انقلاب اسلامی بر اساس بیانات امام راحل اشاره و اظهار کرد: ایجاد جبهه مقاومت در مقابل تهاجم ظالمانه کشورهای غربی نشئت گرفته از همین اشاعه انقلاب و انتشار آن است.

محمدرضا قائدی افزود: گرایش به اسلام و گرایش به صبر و استقامت و خانواده دوستی در جهان به سرعت در حال افزایش و شکل گرفتن است و این علی رغم هجمه رسانه‌ها و فضای مجازی که ابزار حکمرانی غرب است صورت گرفته است.

وی توضیح داد: امروز به جای تعمیم ارزش‌های غربی و فرهنگ سرمایه‌داری همین رسانه در حال خدمت به مظلومین و مردم فلسطین و مسلمانان است

قائدی گرایش به منجی و مهدویت را روز به روز در حال گسترش در جهان برشمرد و گفت: علی رغم نمادگرایی موجود در رسانه‌های غربی که اسلام را وحشتناک و تروریست معرفی می‌کردند امروز ذهن‌ها در حال روشنگری در مقوله اسلام و جایگاه آن است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از اقدامات ستاد اقامه نماز استان فارس و شیراز تجلیل و اظهار امیدواری کرد که همه دست اندرکاران تلاش و کمک کنند تا این فریضه ارزشمند روز به روز بیشتر در بین نسل جوان جایگاه خود را بازیابد.

در پایان این نشست از آقایان سید محسن یزدانی ، کاوس زارع، عبدالرضا شامس . محمد جواد جهان بزرگی از فعالین عرصه اقامه نماز واحد شیراز با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از سوی ریاست دانشگاه تجلیل به عمل آمد.

 

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی شیراز

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا