اخبارخراسان رضوی

جلسه شورای عالی اقامه نماز آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار شد

معاونت فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی: پایه تربیت و رشد ارزش ها، نماز خواندن کردن دانش آموزان است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، جلسه شورای عالی اقامه نماز آموزش و پرورش با حضور معاون استاندار، مدیرکل آموزش و پرورش، مدیر ستاد اقامه نماز، معاونین و مدیران ادارت نواحی، دوشنبه بیست و هفتم شهریورماه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه معاونت پرورشی اداره کل توضیحاتی در مورد سیاست ها و برنامه های سال تحصیلی ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ ارائه کرد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین گنابادی نژاد معاونت فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی یادآورشد: از مشکلات، تنگناها، تلاش ها و فعالیت های آموزش و پرورش استان اطلاع دارم.

وی ادامه داد: بدانیم حوادث اخیر نشان داد دشمن روی نسل نوجوان و دانش آموزان سرمایه گذاری ویژه ای دارد و نظام اسلامی ما نیز با برنامه ریزی حرکت های مهمی را در صحنه های مختلف داشته از جمله پیاده روی اخیر اربعین که چشم دنیا را خیره کرد.

معاونت فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی در جلسه شورای عالی اقامه نماز آموزش و پرورش اظهار کرد: با همه سختی و مشکلات در حوزه آموزش، تربیت و محدودیت موجود بدانیم اگر غافل شویم و تلاش نکنیم ضربه خواهیم خورد و توجه داشته باشید پایه تربیت و رشد ارزش ها نماز خواندن کردن دانش آموزان است.

گنابادی نژاد افزود: اگر نماز آمد قرآن، مسجد، اخلاق و … اقامه خواهد شد لذا با مسئولیت مدیرکل در سطح استان و روسای ادارات و مدیر مدرسه، پیگیر نماز باشکوه در تمام مدارس باشیم.

وی در بخش پایانی صحبت های خود گفت: در مدرسه شخص مدیر با نقش اجرای معاونت پرورشی و تشکل های دانش آموزی انجام که پس از آن به شیوه های نو و اجرایی می رسیم که شما در این امر اهل تجربه و آگاهی هستید.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی بیان کرد: برنامه های ابلاغی و ابتکاری استان باید برای مدیران به نحواحسن توضیح و بیان شود. که این امر اهمیت دادن به نماز و جدی بودن آن در سیاست سال تحصیلی اداره کل و نحوه اجرا و ارزیابی برنامه ها می باشد.

وی ادامه داد: همچنین علاوه بر شفافیت بودن برنامه ها زمینه سازی حضور متولیان در نمازجماعت کنار دانش آموزان مورد توجه قرار گیرد.

سبحانی نیا در مورد کمبود امام جماعت در مدارس سطح استان گفت: در مورد جبران کمبود امام جماعت لازم است ابتدا همه ظرفیت های موجود در آموزش و پرورش مانند طرح امین طلاب امریه و جذب ائمه جماعات سال های قبل پیگیری شود و با اقبال به سراغ افراد برویم و اگرکمبودی بود از معلمان محبوب در موارد خاص استفاده شود.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی در جلسه شورای عالی اقامه نماز آموزش و پرورش عنوان کرد: نظام آمورش و پرورش باید بپذیرد نماز از برنامه های اصلی آموزشی و تربیتی است که باید خانواده ها، دانش آموزان و همکاران خود را نسبت به این امر توجیح و توجه کنند.

در پایان مدیرکل آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: در امر دعوت به نماز در مدارس نقش اصلی را رییس اداره و مدیر مدرسه دارد اگر این باور باشد خیلی از امور دیگر انجام خواهد گرفت.

وی افزود: امام جماعت مدارس و تامین فضای اقامه نماز در سال تحصیلی جدید در مدارس برطرف خواهد شد که دیگر شاهد تبدیل نمازخانه به امر دیگری و برگزاری جلسات در وقت نماز نباشیم.

 

جلسه شورای عالی اقامه نماز آموزش و پرورشجلسه شورای عالی اقامه نماز آموزش و پرورش جلسه شورای عالی اقامه نماز آموزش و پرورش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا