اخبارایلام

مراسم جشن تکلیف فرزندان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ایلام برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، مراسم جشن تکلیف فرزندان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) استان با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان در روز جهارشنبه بیست و نهم فروردین‌ماه برگزار شد.

فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام در ابتدای مراسم جشن تکلیف فرزندان نومکلف تحت پوشش کمیته امداد امان خمینی(ره) استان ایلام گفت: سن تکلیف، آغازی برای بندگی خداوند متعال و عبد خدا شدن است. جشن تکلیف یعنی اینکه ما با رسیدن به این سن یکسری وظایفی را در قبال پروردگار خود داریم. خداوند در برابر این همه نعمت که در پیرامون ما هست، از ما خواسته است که با رسیدن به سن تکلیف وظایفی را انجام دهیم.

رضایتی افزود: خواندن نماز یومیه، گرفتن روزه در ماه مبارک رمضان و داشتن حجاب شرعی تنها چیزهایی است که خداوند در قبال میلیون‌ها نعمت که در هرلحظه در پیرامون ما وجود دارد از ما خواسته است. وظایفی که به سود خود ما است و برای خدا هیچ منفعتی ندارد و ما باید برای قدردانی از این نعمات به عبادت خدا بپردازیم.

وی با اشاره به اینکه جشن تکلیف، آغازی شیرین برای عبادت و بندگی است، گفت:جشن تکلیف، جشن شکرگزاری به درک هر‌چه بیشتر لطف خداوند مهربان و عمل به دستورات الهی و دینی است.

این مقام مسئول در پایان مراسم جشن تکلیف فرزندان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ایلام اشاره کرد: عزیزان نومکلف باید قدر جوانی خود را بدانند. جشن تکلیف وظایف شما را زیاد می‌کند و این این وظایف، یک محافظ برای گوهر وجودی شما است. شما در سنی هستید که دارای یک ذات پاک و وجودی بی آلایش هستید. این ذات پاک را با خواندن نماز، رعایت کامل حجاب و ادا کردن روزه در ماه مبارک رمضان برای همیشه حفظ کنید.

مراسم جشن تکلیف فرزندان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ایلام برگزار شد مراسم جشن تکلیف فرزندان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ایلام برگزار شد مراسم جشن تکلیف فرزندان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ایلام برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا