اخباراصفهان

دوره آموزشی ضمن خدمت نماز ویژه معلمان سوم ابتدائی شهرستان جرقویه

به منظور آشنایی معلمان سوم ابتدائی، دوره آموزشی ضمن خدمت نماز در شهرستان جرقویه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، چهار دوره آموزشی ضمن خدمت نماز در شهرستان جرقویه به منظور آشنایی و ارتقاء سطح دانش و مهارت معلمان سوم ابتدائی در دو بخش جرقویه علیا و جرقویه سفلی با موضوع دانش آموزان دختر به سن تکلیف رسیده و دعوت به نماز به همراه شیوه های آشنایی مکلفین با احکام الهی در روز پنجشنبه بیست و هفتم مهرماه برگزار شد.

این دوره ها با تدریس حجج اسلام احد امیدی، علی کاظمی، امیر اخوان، مهدی تاکی، احمد ابراهیمی و احمد ترابی از اساتید مرکز تخصصی نماز قم برگزار شد.

در این دوره ها ضمن بیان اهمیت و جایگاه معلمان به وظایف معلمان سوم ابتدائی اشاره و بیان شد: معلمان سوم ابتدائی در مدارس دخترانه باید دختران را در انجام واجبات الهی آماده کنند و از ابتدای سال تا زمانی که جشن تلکلیف برای آنان گرفته می شود این زمینه را فراهم سازند.

اساتید اعزامی از مرکز تخصصی قم به شهرستان جرقویه بیان داشتند: دختران برای اینکه بتوانند وارد در تکلیف شوند نیازمند زمینه سازی است و معلمان سوم ابتدائی باید از ابتدای سال تحصیلی با بیان احکام الهی و شیوه اقامه نماز و گرفتن روزه و… زمینه تکلیف را برای دختران فراهم سازند.

در این دوره که برخی از مدیران و مربیان مهد کودکان نیز حضور داشتند بیان شد: کودکان از ابتدا گنجایش درک برخی مطالب دینی را دارا هستند و اگر از همان ابتدا آنان را با احکام الهی آشنا سازید این امر ملکه شده و کودک در بزرگسالی نیز دنبال دریافت معارف الهی میرود.

اساتید مرکز تخصصی نماز به آشنا نمودن کودکان با ارکان نماز اشاره داشتند و گفتند: کودکان را با نماز آشنا سازید و از همان ابتدا آنان را در اقامه نماز با خود همراه کنید و اقامه نماز خود را در جمع آنان داشته باشید که این امر موجب تشویق کودک به نماز است.

مدرسین دوره آموزشی ضمن خدمت نماز ویژه معلمان سوم ابتدائی خوش اخلاقی را یکی از راه های جذب به نماز دانستند و بیان کردند: خوش اخلاقی در دعوت به نماز یکی از مهم ترین عوامل است و به اجبار نمی توان دعوت به نماز کرد و در مقابل باید با تارکین صلاه صحبت نمود و دلیل عدم حضور در نماز را جویا شد و برای آن راه حلی پیدا کرد.

معلمان سوم ابتدائی جرقویه اصفهان

معلمان سوم ابتدائی جرقویه اصفهان

معلمان سوم ابتدائی جرقویه اصفهان

معلمان سوم ابتدائی جرقویه اصفهان

معلمان سوم ابتدائی جرقویه اصفهان

معلمان سوم ابتدائی جرقویه اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا