اخبارمرکزی

سومین جلسه یاوران نماز استان مرکزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، سومین جلسه یاوران نماز استان روز یکشنبه دهم تیر ماه با حضور محمد امین باقری مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، حجت الاسلام و المسلمین علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان، مدیران کل و سایر اعضاء در محل ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

در این جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، حجت الاسلام رودبارانی ضمن تقدیر و تشکر از حاضرین و دعوت آنها به شرکت همه جانبه در دور دوم انتخابات، گفت: در دین مبین اسلام تاکیدات فراوانی در خصوص بحث نماز شده است.

وی افزود: اگر واقعا و حقیقتاً، نماز در هر خانواده، اداره و وجود هر شخصی تبلور پیدا کند، آن جامعه قطعاً در صراط مستقیم قرار خواهد گرفت و توسعه و ترویج فرهنگ غنی نماز در بین جوانان و نوجوان رونق چشم گیری خواهد داشت.

رودبارانی در سومین جلسه یاوران نماز استان مرکزی، گفت: مهمترین دعا در مهمترین عمل، درخواست هدایت بشریت، از سوی خداوند به اهدنا الصراط المستقیم است.

وی ادامه داد: اهدانا، یعنی هدایت کند ما را، و ما درخواست هدایت بشریت به راه راست را می کنیم و چه موقع این بشریت به صراط مستقیم دعوت می شود، زمانی که موقع ظهور حضرت ولیعصر(عج) باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان افزود: بحث نماز اگر در سطح جامعه به ویژه در بین قشر جوان جاری شود، خیلی از موانع، مشکلات و آسیب ها برطرف، و آرامش های زیادی اتفاق خواهد افتاد.

رودبارانی در سومین جلسه یاوران نماز استان بیان کرد: بر مبنای پیام مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) به اجلاس ۲۷ سراسری نماز که فرمودند: مدارس را مزین کنید به نمازخوانی نوجوانان، که این برترین تضمین برای سلامتی آینده جامعه است.

وی گفت: با توجه به پیام حضرت آقا امام خامنه ای، قرار است ما در بحث نماز کار کنیم و این موضوع را باید کجا جهت دهی و برنامه ریزی کنیم که اثرپذیری بیشتری داشته باشد، ما باید بحث نماز را در مجموعه آموزش و پرورش یعنی در سطح مدارس استان در بین قشر دانش آموز پیگیری کنیم که قطعا اثرگذاری خیلی خوبی خواهد داشت.

سپس باقری مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه ستاد اقامه نماز استان برای تشکیل جلسه، گفت: ما برای کار در بحث نماز و مسائل فرهنگی جامعه، به دنبال طرح های اثربخش و کاربردی هستیم و کسانی که در این جلسات شرکت می کنند باید طرح های اثرگذار خود را مطرح و مورد بررسی قرار گیرد و طرح های که بهتر و اثرگذارتر است در دستور کار قرار گیرد و عملی شود.

وی افزود: مسئله ما در نماز و مباحث فرهنگی خیلی عمیق تر از این صحبت ها است، باور دانش آموزان در حال تغییر است، ما برای جلوگیری از این تغییر، باید با داشجویان و دانش آموزان، که مهمترین قشر جامعه اسلامی هستند ارتباط بگیریم و با آنها گفتگو کنیم و حتما برای این کار، از اساتید برجسته و ائمه جماعات فعال و قوی بهره بگیریم.

در ادامه اعضاء حاضر در جلسه، نظرات خود را مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

سومین جلسه یاوران نماز استان مرکزی

سومین جلسه یاوران نماز استان مرکزی

سومین جلسه یاوران نماز استان مرکزی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا