اخباراصفهان

سومین گردهمایی دبیران دستگاه های اجرایی استان اصفهان برگزار شد

فرماندار شهرستان اصفهان: رسیدگی به امور نماز از مهمترین وظایف دبیران دستگاه ها می باشد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، سومین گردهمایی دبیران دستگاه های اجرایی استان اصفهان با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان، محمد علی احمدی فرماندار شهرستان اصفهان، کریم زارع مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) و دبیران دستگاه های اجرائی روز سه شنبه دوازدهم دی ماه در سالن جلسات کمیته امداد برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن عرض تبریک به مناسبت ولادت با سعادت حضرت زهرا سلام الله علیها بیان داشت: در تربیت فرزندان حضرت زهرا سلام الله علیها را الگوی خود قرار دهید و از رهنمود های ایشان در این مسیر تربیت دینی فرزندان استفاده کنید.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر گفت: برای اینکه جامعه ای هدفمند داشته باشیم نیازمند تربیتی دینی برای فرزندان هستیم و قرآن کریم در سوره لقمان در خطاب لقمان به فرزندش برای این تربیت سه مرحله بیان می کند.

وی ادامه داد و اظهار کرد: مرحله اول در تربیت دینی توحید است همانطور که حضرت لقمان به فرزندش گفت خداشناس باش و نفی شرک کن، که اگر شخصی با توحید و خداشناسی آشنا شود، میتواند بسیاری از مشکلات جامعه را شناسایی و درصدد رفع آنان برآید.

مدیر ستاد اقامه نماز یاد قیامت، معاد و حساب رسی را دومین مرحله خواند و گفت: زمانی که فرزند بداند دنیای بعد از مرگ وجود دارد و به قیامت ایمان بیاورد متوجه می شود که کوچک ترین عمل در قیامت مورد بررسی قرار میگیرد و این موجب می شود که در امور دقت کرده و به دستورات الهی عمل کند.

رنجبر عمل را آخرین مرحله خواند و گفت: در پایان بعد از موعظه حضرت لقمان به فرزندش وی عمل را بیان میکند و با تدابیری می گوید اگر می خواهی به این مقام ها و درجات دست بیابی، راهی ساده وجود دارد که با عمل انجام می شود و آن اقم الصلاه است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در سومین گردهمایی دبیران دستگاه های اجرای بیان کرد: سامانه سجاده فعال و عزیزان جهت بارگزاری موارد به سامانه رجوع و مستندات را بارگزاری کند تا خدا ناخواسته با بسته شدن سامانه شرمنده عزیزان نشویم.

وی ارسال برنامه پنج ساله را از اهم خواند و گفت: ارسال برنامه پنج ساله دستگاه ها از مصوبات شورای اقامه نماز استان است و کوتاهی در این امر موجب برخورد می شود.

شرکت مدیرکل دستگاه ها در نماز جماعت مدارس، بومی سازی برنامه های دستگاه، برگزاری دوره های آموزشی برای پرسنل و خانواده ها، همکاری در برگزاری اجلاس نماز استانی و… از مواردی بود که حجت الاسلام والمسلمین رنجبر به آنان اشاره کرد.

فرماندار بیان داشت: دبیران دستگاه ها بهتر می توانند مدیران را در امر نماز جماعت اداره دعوت کنند.

این مقام مسئول ادامه داد و گفت: اقامه امر نماز در ادارات از واجبات می باشد و بی توجهی به امر نماز از سمت مدیران موجب بر خورد است لذا یکی از وظایف شما دبیران در امر نماز دعوت مدیرانتان به شرکت در نماز جماعت اداره است.

احمدی فرماندار شهرستان اصفهان بیان کرد: شما وظایفی در قبال مسئولیتی که گرفته اید بر عهده دارید و مهمترین آن رسیدگی به امور نماز در اداره می باشد.

وی گفت: مدیران اگر بخواهند می توانند بدون کمبود بودجه حق القدم روحانیون را بیشتر بدهند اما بیان این است که همان مبلغ مصوب و طبق دستورات را به موقع پرداخت کنید بعضا شنیده شده برخی دستگاه ها در این امر کوتاهی می کنند و حق القدم چند ماهی است که پرداخت نشده و این خلاف وعده می باشد.

فرماندار ابراز کرد: پیشنهادات و نظرات خود در ترویج فرهنگ نماز و حتی در تمامی زمینه ها که صلاح شهرستان در آن است را به ما و ستاد اقامه نماز بیان کنید و با بررسی های کامل و دید تمامی جوانب در صورت تایید، امور پیشنهادی را در سطح شهرستان و دستگاه ها اجرا می کنیم.

سومین گردهمایی دبیران دستگاه های اجرائی استان اصفهان

سومین گردهمایی دبیران دستگاه های اجرائی استان اصفهان

سومین گردهمایی دبیران دستگاه های اجرائی استان اصفهان

سومین گردهمایی دبیران دستگاه های اجرائی استان اصفهان

سومین گردهمایی دبیران دستگاه های اجرائی استان اصفهان

سومین گردهمایی دبیران دستگاه های اجرائی استان اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا