اخبارزنجان

سی امین اجلاس سراسری نماز نیمه اول دی ماه در زنجان برگزار می شود

جلسه شورای اداری شهرستان ابهر با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان زنجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان زنجان، حجت‌الاسلام علی یوسفی، مدیر ستاد اقامه نماز استان، روز سه شنبه بیست و یکم آذرماه در جلسه شورای اداری شهرستان ابهر گفت: ترویج نماز یکی از نشانه‌های مومنین راستین است و ضرورت فرهنگ‌سازی و ترویج اقامه نماز و فراهم‌کردن زمینه‌های برپا داشتن این فریضه الهی یک وظیفه دینی است.

وی افزود: ما به عنوان افرادی که در جمهوری اسلامی دارای مسئولیت هستیم و در هر بستری که فعالیت داریم، باید برای ترویج نماز تلاش کنیم، وظیفه شرعی و ذاتی ما است فرقی نمی‌کند در چه دستگاه و جایگاهی هستیم، باید تلاش خود را بکار بگیریم.

حجت‌الاسلام یوسفی خاطرنشان کرد: امسال بحمدالله اجلاس سراسری نماز در استان زنجان نیمه اول دی ماه در زنجان با حضور رئیس جمهور، مسئولین کشوری و لشکری برگزار خواهد شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان زنجان با تاکید بر اینکه ریاست ستاد استانی اجلاس بر عهده استاندار بوده است، گفت: این اجلاس از کمیته‌های مختلف از جمله کمیته فرهنگی و فوق برنامه، پشتیبانی و آماده‌سازی فضای اجلاس، علمی، کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی و سایر موارد تشکیل شده است.

این مسئول با بیان اینکه مخاطب این اجلاس خود مسئولین هستند، گفت: در این جلسه مسئولین باید در خصوص اقداماتی که در خصوص نماز انجام داده شده گزارش ارائه کنند، سعی ما بر این است که این اجلاس‌ها در شهرستان‌ها نیز به طور جدی انجام شود.

حجت‌الاسلام یوسفی تصریح کرد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری بر تقویت نماز نسل نو، امسال هم موضوع اجلاس «نماز نسل نو» با تکیه بر نقش مسجد، مدرسه و دانشگاه است، بنابراین آینده این مملکت در دست دانش‌آموزان است و برای حفظ تشیع و اسلام باید نماز تقویت شود و ۹۵ درصد برنامه متناسب به نسل نو، دانش‌آموزان، خانواده، معلمان است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش شهرستان‌ها نیز در زمینه ترویج نماز فعال‌تر باشند، گفت: درخواست ما این است که از روحانیون در اقامه نماز جماعت استفاده شود، باید برای شرایط نمازخانه‌ها در مدارس تدبیری اندیشیده شود و باید زنگ نماز در مدارس به صدا درآید و معلمان نیز با شنیدن این زنگ همراه دانش‌آموزان در نماز جماعت حضور داشته باشند.

سی امین اجلاس سراسری نماز نیمه اول دی ماه در زنجان برگزار می شود
این مسئول افزود: در مساجد نیز امام‌محور بودن مورد توجه هیأت امنا قرار بگیرد و این کار باعث انگیزه به روحانیون جوان و حضور بیشتر جوانان و دانش‌آموزان در مساجد خواهد شد، بنابراین جایگاه امام باید در مساجد تقویت شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا