اخبارخراسان جنوبی

مسجد، مدرسه و منزل سه رکن اصلی  تربیت دینی دانش‌آموزان می باشد

به گزارش  روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، سید علیرضا موسوی نژاد، بیست و پنجم مهر ماه در سومین نشست کمیته همکاری های آموزش و پرورش با حوزه های علمیه استان اظهار کرد: ارتقای فعالیت های طرح امین در مدارس، تقویت ارتباط جامعه دانش آموزی با علما و مراجع،اجرای طرح تربیتی اوقات فراغت و ترویج فرهنگ نماز در مدارس از مهم ترین این طرح ها به شمار می رود.

وی، بر شفاف سازی فعالیت ها، برنامه ها و ارتقاء شاخص های تربیتی مدارس تأکید کرد و گفت: یکی از راهکارهای کیفیت بخشی به برنامه ها و وفعالیت های پرورشی و تربیتی اجرای طرح اعزام مناسبتی مبلغان و سخنوران دینی در ایام ملی و مذهبی به مدارس است.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، بر جذب افراد توانمند جهت پاسخگویی به شبهات دینی، مذهبی، فرهنگی و سیاسی دانش آموزان تأکید کرد و ادامه داد: غفلت از حوزه تربیتی و عدم پاسخگویی به نیازها و شبهات دانش آموزان زمینه ساز سوء استفاده جریان نفاق برای فتنه انگیزی و غبار آلودسازی فضا را فراهم می آورد.

نماینده وزیر آموزش و پرورش در خراسان جنوبی، از طرح امین به عنوان طرحی اثرگذار در تربیت دانش آموزان مدارس یاد کرد و افزود: تبیین دقیق آموزه‌های دینی مهمترین وظیفه مسئولان آموزشی و تربیتی است.

به گفته موسوی نژاد، مسجد، مدرسه و منزل سه رکن اصلی  تربیت دینی دانش‌آموزان می باشد و در این میان معلمان مدارس و روحانیون نقش پررنگ تری ایفا می نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا