اخبارمرکز تخصصی نماز

مصاحبه و گزینش یازدهمین دوره کوتاه مدت تربیت مدرس معارف نماز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مرکز تخصصی نماز، حجت الاسلام حقیقی پیام، رئیس ادره آموزش مرکز تخصصی نماز، سه شنبه بیست و یکم شهریور در گفتگو با روابط عمومی این مرکز گفت: با توجه به اینکه نماز نقش اساسی در تربیت انسان ها دارد و این ساحت از معارف نماز در بین طلاب مورد توجه بایسته و شایسته ای قرار نگرفته است. مرکز تخصصی نماز با رویکرد گسترش آموزه‌های تربیتی  و معارفی نماز در راستای تحقق بخشیدن به جهاد تبیین و گام دوم انقلاب، در نظر دارد دوره شش ماهه تربیت مدرس معارف نماز را برای طلاب سطح دو حوزه علمیه قم برگزار نماید.

حجت الاسلام حقیقی اظهار داشت: تمام فعالیت‌های تبلیغی مبلغین و اساتید کشور بایستی طوری باشد که به اقامه نماز یعنی توسعه ذکر و عبودیت و بندگی منجر شود و مردم را به توحید دعوت کند چون نماز نشانه و پرچم دینداری است.

رئیس اداره آموزش مرکز تخصصی نماز از برگزاری مصاحبه یازدهمین دوره تربیت مدرس معارف نماز خبر داد و گفت: مرکز تخصصی نماز با هدف تربیت مدرس و مبلغ معارف نماز، اقدام به برگزاری دوره ششماهه تربیت مدرس معارف نماز نموده و از زمان آغاز فرایند نام نویسی برای این دوره، تعداد ۷۰ نفر از طلاب در این دوره ثبت نام کردند که پس از مصاحبه تعداد ۲۵ نفر از آنان پذیرفته خواهند شد و از اوائل مهرماه کلاس ها برگزار خواهد شد.

مصاحبه و گزینش یازدهمین دوره کوتاه مدت تربیت مدرس معارف نماز برگزار شد

 حجت الاسلام حقیقی با اشاره به شرایط ثبت نام در این دوره گفت: طلابی که سطح دو( اتمام پایه هشتم)  آنها تمام شده و سن شان کمتر از ۴۰ سال می باشد، هنوز هم می توانند در این دوره ثبت نام نمایند.

وی به برخی از سرفصل‌های مهم این دوره اشاره کرد گفت: برخی از سرفصل های مهم این دوره؛ شیوه های دعوت به نماز، اسرار نماز، بررسی آیات و روایات نماز، پاسخ به شبهات، خانواده و نماز، آداب الصلاه امام خمینی(ره)، اصول مشاوره و علل ترک نماز و کارگاه مهارت تدریس می‌باشد.

وی در پایان به مزایا و بکارگیری دانش پژوهان این دروه در امر تبلیغ اشاره کرد و افزود: فارغ التحصیلان موفق و توانمند این دوره، از امتیازاتی مانند؛ اعطای گواهی نامه پایان دوره تربیت مدرس معارف نماز، امکان ادامه تحصیل در سطح سه رشته معارف نماز( مصوب مراکز تخصصی حوزه علمیه قم)، بکارگیری فارغ التحصیلان موفق و شایسته در امر تبلیغ و تدریس در سراسر کشور و معرفی افراد توانمند و پژوهشگر به مراکز علمی، برخوردار خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا