اخبارکرمان

نماز وحدت بخش مدیران دستگاههای اجرایی کرمان به امامت نماینده ولی فقیه اقامه شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، نماز وحدت بخش ادارات استان، روز چهارشنبه سی ام خرداد ماه، در محل اداره کل جهاد کشاورزی به امامت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان اقامه شد.

در این آئین پس از اقامه نماز ظهر و عصر، ابتدا باقری رئیس اداره جهاد کشاورزی استان ضمن عرض خیر مقدم، گزارشی از وضعیت اقامه نماز اداره مربوطه ارائه کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: ما انسانها با دو چالش مهم و جدی مواجه هستیم و همه بدیها و گرفتاریها و مشکلاتی که متوجه ما میشود وابسته به همین دو چالش هست و اگر این دو چالش را مدیریت کردیم خیلی از اختلافات، درگیریها، نزاعها و تجاوز به حقوق دیگران از بین می رود و به طور کلی خیلی از محکمه ها تعطیل می شود.

وی بیان کرد: اولین چالشی که روبروی ما است چالش فهمی و عقلی است و دومین چالش  که آن هم مصیبت بزرگی است چالش شهوت عملی است.

وی با اشاره به فرازی از دعای عرفه امام حسین (ع) گفت: امام حسین (ع) در یک فراز دعای عرفه می فرماید:اللَّهُمَّ اجْعَلْنِی أَخْشَاکَ کَأَنِّی أَرَاکَ وَ أَسْعِدْنِی بِتَقْوَاکَ یعنی اى خدا بمن آن مقام ترس و خشیت از جلال و عظمتت را عطا کن که گویا تو را میبینم و مرا بتقوى و طاعتت سعادت بخش و بعصیانت شقاوتمند مگردان.

امام جمعه کرمان شهوت عملی را تشریح کرد و گفت: شهوت عملی یعنی هر جور دوست داشتم عمل کنم و اگر موضوعی متناسب با خواسته نفس نباشه من با آن مخالفت می کنم.

امام جمعه کرمان در بخش دیگری از سخنان خود اشاره به انتخابات پیش رو کرد و بیان کرد: در این چند روز نامزدها و کاندیداها خودشان را معرفی می کنند و ما باید خیلی سبک و سنگین کنیم تا بتوانیم یک فرد اصلح، باتقوا، خوش اخلاق و کارآمد را انتخاب کنیم تا خدای ناکرده شرمنده امام زمان و شهدا نباشیم.

اقامه نماز وحدت بخش مدیران استان کرمان

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا