اخبارکرمان

نماز وحدت بخش ادارات رفسنجان در اداره آستان قدس رضوی شهرستان اقامه شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، نماز وحدت بخش ادارات شهرستان رفسنجان به مناسبت ایام دهه فجر روز سه شنبه  هفدهم  بهمن ماه به میزبانی آستان قدس شهرستان و با حضور دبیرستاد اقامه نماز و سایر  مسئولین ادارات در نمازخانه آن اداره برگزار شد.

در این آیین پس از اقامه نماز نماینده آستان قدس رضوی به حاضرین خیرمقدم گفت و از حضور مسئولین در نماز وحدت بخش ادارات تشکر کرد.

در ادامه حجت الاسلام حسینی دبیر ستاد اقامه نماز ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر ماه رجب را متعلق به امام علی (ع) دانست، و بیان داشت: پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) در این باره فرمودند، من و علی مانند یک روح هستیم در دو بدن که این نشانه جایگاه والای امام علی (ع) است.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان رفسنجان جمله ای از خطبه ۱۹۹ نهج البلاغه که در رابطه با نماز است را بیان کرد که  ( تَعَاهَدُوا أَمْرَ الصَّلَاهِ وَ حَافِظُوا عَلَیْهَا وَ اسْتَکْثِرُوا مِنْهَا وَ تَقَرَّبُوا بِهَا، فَإِنَّهَا «کانَتْ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ کِتاباً مَوْقُوتاً» ) حضرت علی (ع) می فرمایند: برنامه نماز را به نیکویی مراقبت کنید و نماز را داخل متن زندگیتان بیاورید و کاری کنید که نماز  به حاشیه نرود و در محافظت از آن مراقبت کنید یعنی اول وقت نماز را برپا دارید، بسیار نماز بخوانید و به وسیله نماز به درگاه خداوند متعال تقرب بجویید زیرا در قرآن گفته شده یاد خدا آرام بخش دلها است و نماز یاد خدا است و انسان با نماز به این امر دست پیدا می کند.

حجت الاسلام حسینی افزود : نماز جلوگیری می کند از غفلت انسان زیرا مقابل غفلت ،ذکر است و نماز ذکر و یاد خدا است که انسان را از غفلت دور می کند.

وی اشعاری را در مدح و ستایش حضرت علی (ع) برای حاضرین خواند و جلسه را با دعا به پایان رساند.

اقامه نماز وحدت بخش ادارات شهرستان رفسنجان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا