اخبارکرمان

نماز وحدت بخش ادارات شهرستان رفسنجان اقامه شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، نماز وحدت بخش ادارات شهرستان رفسنجان به مناسبت ایام گرامی داشت هفته فراجا روز دوشنبه هفدهم مهر ماه به میزبانی نیروی انتظامی رفسنجان و در مرکز فرماندهی این نیرو با حضور فرمانده نیروی انتظامی، دبیر ستاد اقامه نماز و سایر ادارات و نیروی های انتظامی برگزار شد.

ابتدا حجت الاسلام حسنی نماینده ولی فقیه در نیروی انتظامی به حاضرین خیرمقدم گفت و خلاصه ای از کار های انجام شده خصوصا در رابطه با برگزاری نماز جماعت در مجموعه زیر نظرشان را شرح داد.

در این آیین حجت الاسلام حسینی دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان  بعد از نماز طی سخنانی گفت: نیروی انتظامی امنیت و آرامش را در جامعه برقرار می کند که این کار بسیار مهم و بزرگی است و از همه نیروهای مخلص و متعهد انتظامی تقدیر و تشکر کرد و حدیثی از امام رضا(ع) نقل کرد که هرکس که از بندگان خالص خدا که خدمتی برایش انجام داده تشکر نکند از خدا هم تشکر نمی کند و به همین مناسبت با اهداء قرآن به فرماندهی نیروهای انتظامی شهرستان ، جانشین ایشان و حجت الاسلام حسنی مسئول عقیدتی سیاسی این مجموعه تقدیر کرد.

وی در ادامه مطلبی از کتاب ایدئولوژی اسلامی نوشته شهید مطهری مطرح کرد و آن مقایسه بین علم و ایمان است و مختصری در رابطه با چندتا از مقایسه ها پرداخت یکی اینکه علم وجود انسان را به صورت افقی گسترش می دهد همین که شما از اینجا با هر کجای دنیا بخواهی صحبت می کنی و حتی تصویر یکدیگر را نیز دارید و ایمان عمودی انسان را بالا می برد زمانی که انسان نماز می خواند این یک سیر و سلوک عرفانی است و این یک گسترش عمودی است که به سمت خدا می باشد.

حسینی افزود:علم طبیعت ساز و ایمان انسان ساز است. علم امنیت بیرونی می آورد مانند نیروی انتظامی و ایمان امنیت درونی می آورد که قرآن می فرماید ( وَأَقِمِ الصَّلَاهَ لِذِکْرِی ) ( أَلا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ ) برای یاد خدا نماز را برپا دارید و یاد خدا آرامش بخش دل ها است.

اقامه نماز وحدت بخش ادارات شهرستان رفسنجان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا