اخبارخراسان جنوبی

وحدت حوزه و دانشگاه، عامل تحقق انقلاب فرهنگی است

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی، در روز بیست هفتم آذر ماه  نشست هم اندیشی اساتید حوزه و دانشگاه با حضور حجت اسلام و المسلمین کمیلی مدیر ستاد اقامه نماز استان ، دکتر الهی راد عضو هیأت علمی موسسه امام خمینی (ره) و اساتید دانشگاه ها و حوزه های علمیه استان در محل سالن جلسات دانشگاه بیرجند برگزار شد.

حجت الاسلام الهی راد در این نشست گفت: روز وحدت حوزه و دانشگاه فرصت ایست برای تحقق مهم ترین هدف انقلاب اسلامی که انقلاب فرهنگی است.

وی با بیان اینکه فضای آزاد اندیشی میان اساتید حوزه و دانشگاه باید برقرار شود افزود: علم و دین دو بازوی مهم انقلاب فرهنگی است و کسانی که چه در دانشگاه و چه در حوزه دین تلاش می‌کنند نیاز دارند که از مزیت ها و فرصت های یکدیگر استفاده کنند.

عضو هیأت علمی موسسه امام خمینی (ره) افزود:آنچه که در مباحث وحدت حوزه و دانشگاه مهم است این است که باید توسط نهاد رهبری در دانشگاه ها و مسئولین حوزه های علمیه نشست های تخصصی ایجاد کنند برای اینکه بتوانند از ظرفیت های یکدیگر استفاده کنند .

الهی راد گفت: تخصص گرایی و طبقه بندی علوم و دانشجو یکی از مزیت هایی است که در دانشگاه ها وجود دارد و حوزه علمیه می‌تواند از این قالب برای سیر اندیشه ای خودش استفاده کند.

حجت اسلام الهی راد گفت:طلاب باید با توجه به نیازهای جامعه و با استفاده از ظرفیت های دانشگاه بتوانند اندیشه های اسلامی را متناسب با نیاز جامعه منتشر کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا