اخبارحوزه ریاستمرکز تخصصی نماز

آئین رونمایی از بازی اندرویدی “سدنا” برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، حجت الاسلام و المسلمین ولیخانی، مدیر مرکز تخصصی نماز، در گفتگو با خبرنگار مدیریت روابط عمومی، از رونمایی بازی “سدنا” در جلسه هیات امنای ستاد اقامه نماز کشور، با حضور قائم مقام، معاونین، مدیران و مشاورین ستاد اقامه نماز، در روز دوشنبه، چهاردهم اسفند ماه خبر داد.

وی گفت: «سدنا» یک بازی دیجیتالی جذّاب و تفنّنی است که برای اجرا در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های اندرویدی تولید شده است.

مدیر مرکز تخصصی نماز افزود: این بازی که پس از ذائقه‌سنجی کاربران جهت دستیابی به سبک و ژانر موردپسند آن‌ها و با ترکیب ۳ سبک از بازی‌های دیجیتالی تهیّه گردیده است، از معدود بازی‌های تولیدشده در موضوع مهم «نماز» است که در ضمن ژانر «سبک زندگی اسلامی ایرانی»، کاربران را به نماز علاقه‌مند کرده و احتمال پیاده‌سازی معارف نماز در زندگی کاربران را افزایش می‌دهد.

حجت الاسلام ولی خانی خاطرنشان کرد: در طرّاحی این بازی که ۱۸ ماه طول کشیده است، مباحثی مختلفی در حیطه‌های «فلسفه و چرایی نماز»، «احکام و آداب نماز»، و «آثار نماز» مطرح شده است، توسّط شرکت دانش‌بنیان «رسانه‌گستر بِنیسی» به نتیجه رسیده است و بازی‌بازان را در قالب یک زوج تازه در یک محیط ایزومتریک قرار می‌دهد. این محیط شامل یک خانه ویلایی است که بازی‌بازان ضمن مشاهدۀ میان‌پرده‌ها، حضور در رویدادها و مشاهدۀ گفت‌وگوهای شخصیّت‌های بازی، به تکمیل روند بازی بپردازند و در حقیقت، خود را به جای شخصیّت‌های بازی هم‌ذات‌پنداری نمایند؛ امّا این کار، نیازمند انجام مینی‌گیم‌های محبوب Match3 است که بوم‌های آن از المان‌های مربوط به نماز تشکیل شده است.

وی در پایان گفت: این سبک به شدّت امکان توسعه از یک خانه به چند خانه و کوچه و از آن به یک محلّه و مسجد و مدرسه و از آن به یک شهرک و در نهایت یک شهر و یک کشور را دارد.

 

آئین رونمایی از بازی "سدنا" برگزار شد آئین رونمایی از بازی "سدنا" برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا