اخبارکرمان

مدیر ستاد اقامه نماز کرمان با صدای مرکز استان در رابطه با فضیلت ماه رمضان گفتگو کرد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان،حجت الاسلام عربپور صبح روز یک شنبه بیستم اسفند ماه  در خصوص فضیلت  ماه مبارک رمضان با صدای مرکز استان گفتگو کرد.

وی گفت:در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم،ماهی که در بین ماههای سال از همه ماهها برتر و بالاتر است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان افزود:بی شک بندگان بندگان پروردگار و م<منان که می خواهند از برکات ماه بهره ببرند  عبادت و تلاوت قرآن را دوست دارند،و بهترین سکان برای عبادت مساجد هستند.

وی همچنین گفت: این مکان ها باید در عین سادگی صفای لازم را داشته باشند، از این رو استدعائی که داریم متولیان مساجد شامل هیئت امناء،امامان جماعت و خادمین با همفکری و همدلی تلاش کنند که مساجد مثل همیشه آماده پذیرایی از مهمانان خدا باشند.

حجت الاسلام عربپور در ادامه چند توصیه به متولیان مساجد کرد و گفت: اول اینکه توجه به نظافت و بهداشت مساجد اگر تا کنون انجام نشده است مساجد را به لحاظ نظافت و بهداشت آماده کنند و فرشها و قرآنها و کتابهای دعا آماده باشند.

وی افزود: دوم اینکه ساعات بیشتری مساجد را باز بگذارند مخصوصا سحرها برای مناجات و عبادات.

عربپور سومین توصیه را به متولیان مساجد چنین بیان کرد: برنامه های تلاوت قرآن و تفسیر و بیان احکام داشته باشند،و آخرین توصیه اینکه در صورت اامکان با کمک مؤمنین وقط افطار سفره های ساده افطاری پهن کنند و برنامه های متوع برای جذب جوانان و نوجوانان برگزار کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا