اخبارایلام

گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال ۱۴۰۲ استان ایلام تشریح شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان در مصاحبه با روابط عمومی به تشریح عملکرد سه ماهه سوم سال ۱۴۰۲ این ستاد پرداخت.

رضایتی در ابتدای این مصاحبه به تشریح عملکرد مدیریت این ستاد پرداخت و گفت: در این سه ماهه برنامه‌های مختلفی به انجام رسید. در حوزه مدیریتی با توجه به لزوم برگزاری اجلاس استانی نماز، دیدارهای متعددی با استاندار، امام جمعه، مدیران کل و معاونین استاندار به انجام رسید و در پایان با جمعبندی نیازها و موارد، تاریخ ۲۰ دی ماه برای برگزاری اجلاس تعیین شد.

گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 استان ایلام تشریح شد

وی افزود: در راستای پیشبرد اهداف ستاد، دیدارهای متعددی با مدیران کل استان صورت گرفت که از جمله این دیدارها می‌توان به دیدار با مدیران دانشگاه ایلام، تعزیرات حکومتی، آزمایشگاه فنی مکانیک خاک، فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و سازمان مدیریت اشاره کرد.

گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 استان ایلام تشریح شد گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 استان ایلام تشریح شد گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 استان ایلام تشریح شد گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 استان ایلام تشریح شد گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 استان ایلام تشریح شد

مدیر استان اضافه کرد: در توافقی که با فرماندار ایلام داشتیم، شورای اداری جاری در شهر ایلام با موضع نماز برگزار شد. در این جلسه موانع و راهکارهای توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز مورد بررسی قرار گرفت و به مدیران دستگاه‌ها تاکید شد که عملکرد سالانه خود را در سامانه سجاده ثبت کنند.

عملکرد سه ماهه سوم سال 1402رضایتی ادامه داد: توسعه دفاتر ستاد اقامه نماز، همیشه یکی از اهداف مهم و اساسی یوده است. در این راستا با هماهنگی استاندار و نماینده ولی فقیه در استان، و با مذاکره با فرمانداران و ائمه حمعه شهرستان‌ها، شهرستان‌های فاقد دبیر را شناسایی و مورد بررسی قرار دادیم تا دبیر جدید معرفی گردیده و برنامه‌های ستاد اقامه نماز استان پیگیری و اجرا شود. در سه ماهه سوم سال ۱۴۰۲ با توجه به کناره‌گیری دبیر قبلی شهرستان چرداول، با فرماندار و امام جمعه این شهرستان جلسه‌ای برگزار شد و همایون حیدری به عنوان دبیر جدید این شهرستان منصوب گردید.

گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 استان ایلام تشریح شد گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 استان ایلام تشریح شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان در ادامه به گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال ۱۴۰۲ حوزه برنامه‌ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان پرداخت و گفت: برنامه‌ریزی دقیقی صورت گرفته است و طبق آن بصورت روزانه از دستگاه‌های اجرایی استان سرکشی می‌شود. این بازدیدها به صورت محسوس و نامحسوس صورت می‌پذیرد. در بازدیدهای محسوس، کارشناس برنامه‌ریزی، نظارت و ارزیابی استان با دیدار با رئیس و دبیر شورای اقامه نماز نماز دستگاه، برنامه‌ها و توافق‌نامه‌های فی مابین را شرح داده و به توجیه شیوه‌نامه‌ها می‌پردازد. در بازدید‌های نامحسوس نیز وضعیت نمازخانه و کیفیت حضور مدیران و کارکنان در نماز جماعت مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد.

گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 استان ایلام تشریح شد گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 استان ایلام تشریح شد گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 استان ایلام تشریح شد گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 استان ایلام تشریح شد گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 استان ایلام تشریح شد گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 استان ایلام تشریح شد گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 استان ایلام تشریح شد

این مقام مسئول افزود: هر دستگاه در طول سال موظف به برگزاری حداقل ۶ جلسه شورای اقامه نماز می‌باشد که در این جلسات نیازهای دستگاه‌‎ و کارکنان سنجیده شده و با تصویب در شورا، مشکلات امر توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز برطرف می‌شود. این جلسات هردوماه یکبار در ادارات استان برگزار می‌شود که با حضور کارکنان ستاد استان همراه هستند. همچنین در راستای توجیه دبیران شورای اقامه نماز ادارات یک همایش برگزار گردید و تمامی دبیران در راستای توافق‌نامه‌ها و نحوه باگذاری مستندات در سامانه سجاده توجیه شدند.

جلسه توجیهی دبیران شورای اقامه نماز ادارات استان ایلام برگزار شدعملکرد سه ماهه سوم سال 1402 عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 عملکرد سه ماهه سوم سال 1402

رضایتی با اشاره به اهمیت ترویج و توسعه نماز در نسل نو، برگزاری مراسمات جشن تکلیف را بسیار مهم قلمداد کرد و گفت: مراسم جشن تکلیف باعث می‌شود که یک خاطره خوب و ماندگار از شروع بندگی برای فرزندان ما در خاطر باقی بماند. از این رو ستاد اقامه نماز با تمامی دستگاه‌های اجرایی مکاتبات لازم را انجام داده است و هر دستگاه با توجه به ظرفیت خود و وجود فرزندان نومکلف کارکنان، اقدام به برگزاری جشن تکلیف می‌کند.

عملکرد سه ماهه سوم سال 1402عملکرد سه ماهه سوم سال 1402

مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام در ادامه تشریح عملکرد سه ماه سوم سال ۱۴۰۲ ستاد اقامه نماز استان ایلام، وضعیت برنامه‌های فرهنگی و آموزشی را تشریح کرد و گفت: ما در این سه ماهه طرح ملی درست‌خوانی نماز را در استان به اجرا گذاشتیم. این طرح با مشارکت تمامی شهرستان‌های استان و با همت دبیران شهرستانی و ائمه جمعه هر شهرستان بصورت گسترده برگزار شد بطوری که جامعه هدف بیش از ۱۰۰۰ نفر را مورد پوش قرار داد.

گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 استان ایلام تشریح شد گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 استان ایلام تشریح شد گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 استان ایلام تشریح شد

رضایتی ادامه داد: در این سه ماهه برنامه‌های فرهنگی مختلفی برگزار شد. گفتمان‌های نمازشناسی در مدارس استان با حضور ائمه جمعه و اساتید بومی بصورت گسترده برگزار گردید. این برنامه‌ها در طول سه ماهه و با جامعه هدف بیش از ۲۰۰۰ نفر برگزار شد. همچنین نشست‌های آموزش نماز ویژه اولیاء دانش‌آموزان و نشست‌های شیوه‌های دعوت فرزندان به نماز در مدارس و مساجد استان با همکاری ائمه جمعه شهرستان‌ها، آموزش و پرورش و مساجد استان و نشست‌های پاسخ به شبهات نماز برگزار شد. از دیگر برنامه‌های فرهنگی، اجرای طرح پیوند خانه، مدرسه و مسجد بود که در تمامی شهرستان‌های استان انجام پذیرفت.

گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 استان ایلام تشریح شد گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 استان ایلام تشریح شد گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 استان ایلام تشریح شد گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 استان ایلام تشریح شد گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 استان ایلام تشریح شد

این مقام مسئول افزود: با توجه به اهمیت معرفت‌افزایی کارکنان استان، دوره‌های مختلف آموزشی با موضوع نماز در ادارات استان برگزار شد. از جمله این دوره‌ها می‌توان به برگزاری دوره با عنوان جایگاه نماز در قرآن و احادیث توسط هلال احمر استان اشاره کرد. این دوره با تدریس حجت الاسلام والمسلمین تمرخانی رئیس حوزه‌های علمیه خواهران استان در روز یکشنبه بیست و هشتم آبان‌ماه ویژه کارکنان جمعیت هلال احمر استان ایلام برگزار شد.

گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 استان ایلام تشریح شد

رضایتی از برگزاری دوره سلامت معنوی در استان ایلام خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت افزایش آگاهی کادر درمان نسبت به معارف نماز بیماران و آشنایی با لزومات احکام این فریضه در محیط بیمارستانی، ستاد اقامه نماز استان با مشارکت دانشگاه‌ علوم پزشکی استان اقدام به برگزاری دوره سلامت معنوی کرد. این دوره با شرکت اساتید دانشگاهی‌، پزشکان، پیراپزشکان و پرستاران و با تدریس  حجت الاسلام والمسلمین آرزومندی برگزار گردید.

گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 استان ایلام تشریح شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان در ادامه به برنامه‌های ابتکاری استان اشاره کرد و گفت: هر استان با توجه به ظرفیت‌های خود برنامه‌هایی را با مشارکت دستگاه‌های مختلف به عنوان برنامه‌های ابتکاری برگزار می‌کند. ستاد اقامه نماز استان نیز با همکاری ائمه جمعه استان و آموزش و پرورش برنامه‌های نمازی ابتکاری مختلفی را برگزار کرده است که از جمله آن‌ها می‌توان به برگزاری اردوی نمازی در شهرستان بدره، نواختن زنگ نماز در روزهای یکشنبه هر هفته با حضور نماینده ولی فقیه در مدارس، برگزاری برنامه زنگ انتظار در سه‌شنبه هر هفته در مدارس و با حضور نماینده ولی فقیه در استان اشاره کرد.

گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 استان ایلام تشریح شد گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 استان ایلام تشریح شد گزارش عملکرد سه ماهه سوم سال 1402 استان ایلام تشریح شد

رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان در پایان به تشریح عملکرد روابط عمومی این ستاد پرداخت و گفت: در جامعه امروزی اهمیت فعالیت در فضای مجازی دوچندان است. نسل نو بیشتر آموزش‌ها و بازخوردهای خود را از فضای مجازی دریافت می‌کند و هر جامعه‌ای که از این ظرفیت غافل باشد، نسل جوان خود را از دست خواهد داد. از این رو روابط عمومی این ستاد بصورت مستمر در فضای مجازی فعالیت داشته و با داشتن بیش از ۱۱ کانال و گروه تخصصی، مطالب آموزشی و فرهنگی نماز را برای استفاده مخاطبین انتشار می‌دهد. علاقه‌مندان به استفاده از این محتوی می‌توانند به آدرس https://eitaa.com/namazilam در پیام رسان ایتا مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا