اخبارگلستانمهدویت

نماینده ولی فقیه استان گلستان: عدالت خواهان همه ادیان از منتظران مصلح عالم بشریت هستند

امام جمعه شهر گرگان، گفت: عدالت خواهان و افراد آزادی خواه همه ادیان از منتظران مصلح و منجی عالم بشریت هستند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان گلستان به نقل از خبرگزاری تقریب، آیت الله «سید کاظم نورمفیدی» در نماز جمعه این هفته مصلای وحدت شهر گرگان، اظهار کرد: تفکر انتظار منجی در آخرالزمان اینکه فردی الهی می آید و جهان را از این اوضاع نجات می دهد و در جهان حق و عدالت را برقرار می کند در بین همه انسان های عدالت خواه وجود دارد.

به گفته وی؛ در شریعت اسلام مسئله آمدن مصلح آخر الزمان را به طور واضح و روشن بیان شده است.

خطبه های نماز جمعه گرگان در خصوص مهدویت

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه خداوند متعال در آیه ۵۵ سوره مبارکه نور وعده وراثت زمین را به مومنان داده است، تصریح کرد: خداوند در این آیه وعده داده که از میان امت مومنان، شایستگان و صالحان را خلیفه زمین قرار دهد تا دین الهی حاکم شود.

وی، افزود: دینی که خدا به آن راضی است با آمدن منجی حاکمیت می یابد و امنیت برای جمع بوجود می آید و از هیچ قدرتی ترسی ایجاد نمی شود و جامعه جامعه توحیدی شده و زمین برای صالحان به ارث می رسد.

به گفته وی؛ برخی از مفسران بر این عقیده هستند که هنوز وعده الهی برای استقرار حاکمیت دین به صورت کامل محقق نشده است..

آیت الله نورمفیدی با اعلام اینکه ظهور منجی در روایات شیعه و سنی به صورت متواتر نقل شده است، ابراز کرد: آلوسی عالم اهل سنت در روح المعانی از امام زین العابدین نقل کرده است: «خداوند به دست مردی از خاندان پیامبر که مهدی نام دارد زمین را از عدل و قسط پر می کند همانطور که از ظلم و جور و ستم پر شده است».

وی ادامه داد: مفسران اهل سنت و شیعه نقل کرده اند که اگر یک روز از این دنیا باقی مانده باشد خداوند یک نفر منجی را می فرستد و زمین را از عدل پر می کند.

به گفته وی؛ انتظاری که مورد نظر ائمه است چیست؟ آیا دست روی دست بگذاریم و منتظر باشیم تا حضرت مهدی بیاید و عالم را اصلاح کند، نه اصلا اینگونه نیست، ثواب مومنان هنگامی که زمانه همراه با ترس و خوف باشد بیشتر است، عاشق و علاقمند به این باشیم که حق و حقیقت در همه عالم پیاده شود و همه دل های بشریت به همدیگر نزدیک شود.

خطبه های نماز جمعه گرگان در خصوص مهدویت

امام جمعه شهر گرگان با تأکید بر اینکه کسی که عاشق امام زمان است و منتظرش است از وقوع ظلم و ستم در هر گوشه ای از جهان ناراحت می شود، گفت: امام صادق (ع) فرموده اند: «کسی که با اعتقاد کامل منتظر واقعی از دنیا برود مقامش از شهدای بدر و احد نیز بالاتر است».

وی، افزود: عشق به برقراری حق و عدالت از ویژگی منتظران واقعی حضرت مهدی (عج) است.

به گفته وی؛ امروز وقتی آمریکای جنایتکار آشکارا در نقاط مختلف جهان به ویژه در کشورهای اسلامی ظلم می کند منتظران واقعی امام باید از این اقدام ضد انسانی آنها ناراحت شوند.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه در اسلام بزرگان و شخصیت های فراوانی داریم که می تواند الگو و اسوه برای جوانان امروز باشند، گفت: جوانان به دنبال ورزش بروند و لازم است در این حرفه از الگوهای اسلامی که کم هم نیستند پیروی کنند.

وی ادامه داد: دینداری، اخلاق، علم، رفتار و تلاش الگوهای اسلامی می تواند برای جوانان در هر عصر و مکانی الگو باشد.

خطبه های نماز جمعه گرگان در خصوص مهدویت

به گفته وی؛ دستگاه های فرهنگی در این زمینه الگوهای مناسب را برای جوانان معرفی کنند، امروز در داخل کشور جوانان کارآفرین و پرتلاش وجود دارند که می توانند برای نسل جوان امروزی اسوه و سرمشق شوند.

خطبه های نماز جمعه گرگان در خصوص مهدویت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا