اخبارمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

امضای تفاهم نامه ستاد اقامه نماز و سازمان مدارس غیرانتفاعی و هیات امنایی

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، جلسه امضای تفاهم نامه ستاد اقامه نماز و سازمان مدارس غیر دولتی با حضور سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز، احمد محمودزاده معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و جمعی از مدیران و معاونین ستاد اقامه نماز در روز سه شنبه، ۲۳ اسفند در ساختمان ستاد اقامه نماز برگزار شد.

احمد محمود زاده در ابتدای جلسه ضمن تبریک ایام، گفت: با توجه به اجرای فعالیتهای مشترک فی مابین ستاد اقامه نماز و آموزش و پرورش انتظار داریم طبق سند تحول بنیادین بتوانیم دانش آموزان را در تراز انقلاب اسلامی در جهت تدام انقلاب اسلامی و حفظ و گسترش آرمان های انقلاب اسلامی دانش آموزان خوبی را تربیت کنیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی گفت: در نظر است در وزارت آموزش و پرورش در مدارس دولتی و غیر با همکاری سایر ارکان تربیتی از جمله خانواده، اجتماع و مجموعه دستگاه های فرهنگی، در حوزه اقامه نماز فعالیتهای مطلوبی انجام شود.

وی با اشاره به وجود ۱۸ هزار مدرسه غیر دولتی و ۳۵۰۰ مدرسه هیات امنایی در کشور، گفت: قرار است افزایشی در این زمینه اتفاق بیفتد و با وجود مدارس تحت اختیار سازمان، در بخش علمی با همکاری سایر دستگاه ها، ضمن رصد آنها، انتظارات مقام معظم رهبری در زمینه علمی دانش آموزان را فراهم کنیم.

محمودزاده تصریح کرد: آنچه مهم است و ما را از سایر کشورها متمایز می کند، بحث فرهنگی و تربیتی ماست، که اینها را در مدرسه در حوزه اخلاق و تربیت دینی اجرا می کنیم و علاقه مندیم در مدارس غیر دولتی و هیات امنایی حرکت های مشترک فرهنگی با عوامل صحیح و موثر انجام دهیم.

وی با اشاره به مفاد تفاهمنامه ستاد اقامه نماز و سازمان مدارس غیر دولتی، گفت: این منشور در تمامی مدارس غیر دولتی و هیات امنایی و با هماهنگی مدیران کل در استانها اجرا خواهد شد.

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی عنوان کرد: این منشور هم در ادامه سال تحصیلی و هم در تابستان جهت آمادگی برگزاری دوره های آموزشی ویژه دانش آموزان، مربیان، معاونین و مدیران اجرا خواهد شد.

محمودزاده خاطرنشان کرد: وجود نمازخانه در مدرسه، جلسات آموزشی، گفتمان های دینی، اقامه نماز جماعت از آیتم های امتیازبندی مدارس هست و باید تلاش کنیم با همکاری یکدیگر در این مسیر و در جهت رشد معنویت قرار بگیریم، چراکه نسل جدید بیشتر در منشا تلاطمات و هجمه های غیر دینی قرار دارد.

در ادامه جلسه سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز، ضمن قدردانی از آموزش و پرورش در راستای اجرای برنامه های آموزشی ویژه دانش آموزان، گفت: اصل تربیت اسلامی در ارتباط با نماز است و این موضوع بیشتر در فعالیتهای فرهنگی آموزش و پرورش دیده خواهد شد.

وی افزود: با توجه به اینکه توسعه کمی و کیفی مد نظر است و اصلی ترین و مرکز ثقل فعالیتهای آموزشی و پرورشی مدرسه می باشد، به برنامه های فرهنگی مدارس باید توجه بشتری شود.

زرهانی در پایان افزود: اثر گذاری تمامی برنامه هایی که انجام می شود، آن بخشی است  که در مدرسه اتفاق می افتد و با تولد این منشور در مدارس، باید در جهت اعتلای فرهنگی دانش آموزان پای کار باستیم.

امضای تفاهم نامه ستاد اقامه نماز و سازمان مدارس غیرانتفاعی امضای تفاهم نامه ستاد اقامه نماز و سازمان مدارس غیرانتفاعی امضای تفاهم نامه ستاد اقامه نماز و سازمان مدارس غیرانتفاعی امضای تفاهم نامه ستاد اقامه نماز و سازمان مدارس غیرانتفاعی امضای تفاهم نامه ستاد اقامه نماز و سازمان مدارس غیرانتفاعی امضای تفاهم نامه ستاد اقامه نماز و سازمان مدارس غیرانتفاعی امضای تفاهم نامه ستاد اقامه نماز و سازمان مدارس غیرانتفاعی

امضای تفاهم نامه ستاد اقامه نماز و سازمان مدارس غیرانتفاعی امضای تفاهم نامه ستاد اقامه نماز و سازمان مدارس غیرانتفاعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا