اخباراصفهان

اجلاس نماز شهرستان تیران و کرون استان اصفهان برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان: تشکل های فرهنگی و هنری از عوامل جاذبه نسل جدید به مساجد هستند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، اجلاس نماز شهرستان تیران و کرون با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان، حجت الاسلام والمسلمین حسین رشیدیان امام جمعه تیران، علی محمدی کیا فرماندار شهرستان و جمعی از مسئولین روز چهارشنبه دوم اسفندماه در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر در اجلاس نماز شهرستان تیران و کرون به برنامه ریزی برای جذب جوانان و نوجوانان به مسجد، اقامه نماز و فریضه جماعات اشاره کرد و اظهار داشت: زمینه سازی برای جذب این قشر ضروری بوده و باید متولیان امر به آن بپردازند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان افزود: ایجاد بستر برای پیشنهاد برنامه و اجرای آن توسط نوجوانان و جوانان به حضور آنان در مسجد کمک می کند.

وی ادامه داد: نگرش و ایده های جدید آنان زمینه ساز حضور دیگر افراد خواهد شد و اینگونه مشارکت در مساجد افزایش می یابد.

حجت الاسلام رنجبر نقش تشکل های فرهنگی در این خصوص را مهم خواند و اذعان داشت: تشکل های فرهنگی مثل کانون های فرهنگی و هنری از عوامل جاذبه نسل جدید به مساجد هستند.

وی با بیان اینکه نوع برخورد و رفتار با آنان نیز موثر است، خاطرنشان کرد: باید به خوبی پاسخگوی سوالات ذهنی آنان باشیم که شبهه ها را از بین برده و اعتقادات جوانان و نوجوانان را تقویت می کند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان به الگوگیری کودکان و نوجوانان اشاره کرد و گفت: اگر پدر و مادر و معلمان به این موضوع توجه کنند آنگاه گرایش به این فریضه تقویت می شود.

وی ادامه داد: خانواده های اهل نماز جماعت می توانند فرزندان خود را در جذب به اقامه این فریضه دینی با رفتار خود هدایت کنند و اگر در مدرسه این موضوع مورد توجه باشد، فرهنگ آن نیز نهادینه خواهد شد.

رنجبر پاسخگویی به سوالات جوانان و نوجوانان را مهم خواند و یادآورشد: این موضوع را باید جدی گرفت که دشمن بسیار توطئه می کند.

اجلاس نماز شهرستان تیران و کرون اصفهان

اجلاس نماز شهرستان تیران و کرون اصفهان

اجلاس نماز شهرستان تیران و کرون اصفهان

اجلاس نماز شهرستان تیران و کرون اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا