اخبارهمدان

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان تویسرکان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان تویسرکان با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، حجت الاسلام و المسلمین حسینی مجد امام جمعه شهرستان تویسرکان، یحیی خورشیدخانی فرماندار شهرستان تویسرکان و جمعی از روسای دستگاه های اجرایی ذیربط در روز شنبه سی ام اردیبهشت ماه در سالن اجتماعات فرمانداری تویسرکان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین حسنی حلم با تاکید به اینکه نماز موجب رشد و حرکت انسان می شود و دنیا و آخرت او را آباد میکند گفت:نماز به تمام ادیان با شرایط هر دین و آئین توجه دارد.

مدیر ستاد اقامه نماز با اشاره به اینکه نماز آسیب های اجتماعی را در بین اقشار مختلف جامعه کاهش می دهد بیان کرد: باید برای جذب نوجوانان و جوانان به اقامه نماز زمینه سازی و تسهیل گری لازم صورت گیرد.

حسنی حلم افزود: مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان ها باید بر اقامه نماز جماعت در دستگاه ها و ادارات مداومت بورزند و باید از تداخل جلسات با نماز پرهیز کنند.

در ادامه جلسه امام جمعه تویسرکان عنوان کرد: نماز جماعت دستگاه های اجرایی در لحظه اذان وحدت آفرین و آرامش بخش است.

وی خاطر نشان کرد: جلسات اداری و دیدار با ارباب رجوع در لحظه اذان نباشد و بهتر است در موقع اذان تعطیل شود چرا که اقامه باشکوه نماز جماعت اصلی ترین عامل وحدت و برادری در محیط دستگاه‌های اجرایی محسوب خواهد شد.

امام جمعه تویسرکان بیان کرد: همین که کسى براى شرکت در نماز جماعت از اتاق محل کار خارج مى شوید، یا در نماز خانه و اداره ، در انتظار نماز جماعت به سر مى برد پاداش کسى را دارد که در این مدت، به نماز مشغول بوده است.

در پایان این جلسه فرماندار شهرستان تویسرکان ضمن تقدیر از حضور مدیران شهرستانی و استانی در این جلسه، نماز جماعت در دستگاه‌های اجرایی را زیبایی حاکمیت اسلامی قلمداد و بر برگزاری هرچه باشکوه تر آن تاکید کرد.

یحیی خورشیدخانی با اشاره به جایگاه و اهمیت اقامه نماز مواردی را مطرح و در زمینه ترویج فرهنگ اقامه نماز اظهار کرد: نماز جسم و روح انسان را از پلیدی و زشتی ها دور نگه می دارد.

در پایان این جلسه مقرر شد ائمه جماعات دستگاه های اجرایی دقایقی قبل از شروع نماز جهت مشاوره و بیان احکام در ادارات حضور داشته باشند و یک شب در هفته در روستاهای فاقد روحانی و امام جماعت و یک روز در هفته در مدارس فاقد روحانی حضور پیدا کنند و اذان زنده نیز در ادارات اجرا شود.

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان تویسرکان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا