همدان

اولین جلسه شورای اقامه نماز شهرستان تویسرکان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، اولین جلسه شورای اقامه نماز شهرستان تویسرکان باحضور حجت الاسلام والمسلمین حسینی مجد امام جمعه تویسرکان، حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، حسین افشاری فرماندار تویسرکان و دیگر مدعوین روز شنبه ۳۰ اردیبهشت در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین حسینی مجد امام جمعه تویسرکان با بیان اهمیت نماز، عنوان کرد: بزرگان و پیشوایان دین، بر اقامه نماز اول وقت تأکید ویژه داشته اند و انسان را به بهره‌مندی از آثار و برکات فراوان مادی و معنوی آن ترغیب می‌نمودند و نباید فراموش کرد که این ترغیب و تشویق، با آگاهی و شناخت بهتر از چگونگی و شرایط و آثار آن میسر خواهد شد.

امام‌جمعه تویسرکان ادامه داد: یکی از اسرار مهم نماز، توجه و اهمیت دادن مدیران محترم دستگاه‌های اجرایی به نماز اول وقت آن هم به جماعت است که در روایات هیچ عملی مقدم بر آن دانسته نشده است.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان گفت: قران کریم بر محافظت از اوقات نماز تأکید کرده و این محافظت از نماز را از اوصاف مؤمنان شمرده. وی افزود: درخواست داریم مدیران دستگاه‌های اجرایی این شهرستان بر اجرای نماز جماعت در دستگاه ها و ادارات مداومت بورزند.

حجت الاسلام حسنی حلم تشریح کرد: در طرف مقابل، بی‌اعتنایی به نماز اول وقت و عدم رعایت اوقات نماز، مورد نکوهش قرآن کریم قرار گرفته است و نباید برگزاری جلسات و دیدار با ارباب رجوع در لحظه نماز ظهر باشد.

لازم به ذکر است در پایان این جلسهاز رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان تویسرکان تقدیر به عمل آمد.

اولین شورای اقامه نماز شهرستان تویسرکان باحضور امام جمعه این شهرستان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا