اخبارخراسان رضوی

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان تربت جام تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، جلسه شورای اقامه نماز تربت جام با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان، امام جمعه، معاون فرماندار و دیگر اعضا شورا شهرستان پنجشنبه سی ام آذرماه تشکیل شد.

در ابتدا دبیر اقامه نماز شهرستان ترتب جام ضمن خیرمقدم گزارشی اجمالی از اقدامات انجام شده به جلسه ارائه کرد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی با تشکر از امام جمعه و دیگر اعضا که با همدلی و همفکری در تلاش اند تا زمینه گسترش اقامه نماز را فراهم کنند و گفت: برای استمرار و حفظ کمیت و کیفیت لازم است در طول سال چندمرحله شورای اقامه نماز با حضور مسئولین امر تشکیل و مباحث دینی و نماز بخش های مختلف به خصوص در محیط هایی که جوانان حضور دارند مانند آموزش و پرورش بررسی و برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

وی ادامه داد: همچنین شرایط امروز می طلبد که گروه های تبلیغی و تربیتی به خصوص روحانیون حاضر در جامعه و در بستر آموزش و پرورش به توانمندی خود با یک برنامه ریزی منظم و با محوریت امام جمعه توجه نمایند زیرا پرسش های نسل نو در زمان های کوتاهی نوپدید می شود و نیازمند است شیوه ها و مطالب جدیدی در پاسخگویی به آنها آماده شود.

سبحانی نیا افزود: شرایط فیزیکی و نرم افزاری محافل دینی و آموزشی مباحث مذهبی و اقامه نماز باید با نظارت مستمر، کنترل و مدیریت شود. که با نظارت این مراکز و حفظ شرایط لازم می توانیم در جذب جوانان و بیان مطالب دینی موفق باشیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در صحبت دیگر خود اضافه کرد: ستاد اقامه نماز نیز آمادگی دارد در حدتوانمندی خود نسبت به توانمندسازی طلاب، مربیان و ائمه جماعات همکاری لازم داشته باشد.

سپس اعضای شورای نظرات خود را ارائه کردند و در انتها امام جمعه در یک جمع بندی بر ضرورت توجه به اقامه نماز آن هم در شرایط گسترش فضاهای مجازی و هجمه های که به باورهای دینی نسل نو وارد می شود اشاره کرد.

وی عنوان کرد: همه ما باید در این وظیفه ایفای نقش داشته باشیم و علل و زمینه های آسیب ها را شناسایی و نسبت به رفع آنان بکوشیم.

امام جمعه شهرستان تربت جام ادامه داد: مدارس در این میان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و از ضرورت ها و برنامه های همه مسئولین باشند زیرا نسل نو امروز در اختیار ما می باشد و در گام بعدی با برنامه ریزی های مناسب نسبت به آگاهی تبلیغی و آموزش شیوه های دعوت به نماز و مدیریت دینی در بین مربیان و خانواده ها گفتگو و تبادل نظر گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا