اخبارخراسان رضوی

جلسه آموزشی، توجیهی یاوران نماز آموزش و پرورش مشهد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، با هماهنگی دبیرخانه یاوران نماز آموزش و پرورش تبادکان و دعوت از علاقه مندان به فعالیت در حوزه توسعه فرهنگ نماز در سطح جامعه جلسه ای آموزشی و توجیهی با حضور یاوران نماز فرهنگیان دعوت شده از نواحی هفتگانه مشهد و آموزش و پرورش تبادکان و کارشناسان ستاد اقامه نماز استان روز پنجشنبه ۴ اسفند در محل هتل نماز برگزار شد.

در این جلسه ابتدا پس از تلاوت قرآن سید علیرضا سید محمدی کارشناس قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش تبادکان و دبیر یاوران نماز فرهنگیان، گزارشی از فعالیت یاوران نماز آموزش و پرورش ارائه نمود و هدف از گردهمایی یاوران نماز را شناسایی افراد دلسوز و دغدغه مند در حوزه نماز و تصمیم جهت  اقدامات موثر در ترویج فرهنگ نماز و استفاده از تجربیات موفق به دور از حاشیه و در یک فضای صمیمی و خودمانی ذکر کرد.

در ادامه سید محمد سید محمدی کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان ضمن بیان معرفی مجموعه ستاد اقامه نماز و حوزه فعالیت های آن به تشریح اسناد بالادستی در ترویج و توسعه فرهنگ نماز پرداخت و بیان داشت: حمایت ها و پشتیبانی های ستاد اقامه نماز در زمینه دستور العمل ها و توافقات دستگاههای اجرایی در سطح وزارتخانه ها می تواند فعالیت در حوزه ی نماز را تسهیل نماید.

محمد حسین راستگو کارشناس آموزش و فرهنگی ستاد استان نیز جهت آشنایی با برنامه های آموزشی و فرهنگی ستاد مطالبی بیان کرد و گفت: این ارتباط و تعامل یاوران نماز می تواند منشأ خیر و برکات زیادی شود و یک اتاق فکر با حضور فرهنگیان باتجربه و فعال در حوزه ی فرهنگ و نماز موجب تصمیمات حساب شده و موثر و مداوم باشد و ستاد هم با حمایت های معنوی و بسته های محتوای آموزشی مفید و پیگیری امور از طریق دستگاههای مسئول تا حد امکان خواهد داشت.

وی در ادامه افزود: آموزش یاوران نماز در جهت معرفت افزایی و آگاهی بخشی  کمک شایانی در هدایت و راهبری دانش آموزان به مسائل عقیدتی و نماز می کند و تلاش خواهیم کرد که این جمع صمیمی ماهانه یک بار با حضور یکی از اساتید خوب مرکز تخصصی نماز با موضوعات متنوع و مبتلا به روز تشکیل شود.

در پایان جلسه فرهنگیان یاور نماز به بیان نظرات و تجربیات موفق خود در حوزه فعالیت های نماز پرداختند و به سوالات آنها پاسخ داده شد. در این جلسه ۲۷ نفراز فرهنگیان از نواحی مختلف مشهد حضور پیدا کردند.

جلسه آموزشی، توجیهی یاوران نماز آموزش و پرورش مشهد برگزار شد جلسه آموزشی، توجیهی یاوران نماز آموزش و پرورش مشهد برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا