اخبارگفتگوها

دوره آموزشی امامان جماعت سازمان راهداری استان های شمال شرق کشور برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، حجت الاسلام مجتبی ناصری، رئیس ستاد اقامه نماز سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در گفتگو با خبرنگار مدیریت روابط عمومی ستاد اقامه نماز، از برگزاری دوره آموزشی یکروزه ویژه امامان جماعت سازمان راهداری استان های شمال شرق کشور خبر داد و گفت: این دوره فردا ۳۰خردادماه با حضور ۴۰ نفر از امامان جماعت استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سمنان از ساعت ۸:۰۰ در محل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی برگزار خواهد شد.

وی با یادآوری اینکه این دوره آموزشی پیرو تفاهم نامه ستاد اقامه نماز کشور و راه و شهرسازی برگزار می شود، تصریح کرد: در سال ۱۴۰۱ یک دوره آموزشی ویژه ائمه جماعات راهداری‌های کل کشور در تهران برگزار شد ولی از امسال مقرر گردیده که این دوره های آموزشی به صورت منطقه ای انجام شود.

به گفته رئیس ستاد اقامه نماز سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، این دوره یکروزه با حضور اساتید مطرحی همچون حجت الاسلام ولیخانی، حجت الاسلام کاظمی و منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز در سرفصل های تعیین شده برگزار می شود.

وی ادامه داد: شیوه های ارتباط ائمه جماعت با همکاران هر سازمان مقتضیات خود را دارد از اینرو در دوره های آموزشی توجه به شرایط هر سازمان و نیازهای آموزشی شناسایی و براساس آن دوره های آموزشی برگزار می شود.در این دوره ها نیز شیوه های دعوت به نماز کارکنان به امامان جماعت آموزش داده می شود.

حجت الاسلام ناصری در ادامه تعداد نمازخانه های دایر در مجتمع های خدماتی و رفاهی کشور را ۱۰۵۴ باب نمازخانه اعلام کرد و گفت: ۵۰۰ نمازخانه بین راهی نیز در دست احداث است.

وی با یادآوری اینکه ۷۰۰ مجتمع خدماتی، رفاهی کشور در حال تملک اراضی و توافقات اصولی هستند، گفت: استان خراسان رضوی در تعداد نمازخانه های بین راهی رتبه اول کشور را دارد.

به گفته رئیس ستاد اقامه نماز سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشوردر استان خراسان رضوی ۶۶ نمازخانه در مجتمع های خدماتی رفاهی احداث و ۴۰ نمازخانه در حال ساخت است. همچنین ۶۰ مجتمع خدماتی رفاهی نیز در مرحله استعلامات اولیه است.

حجت الاسلام ناصری ادامه داد: با احتساب مجتمع های خدماتی رفاهی به بهره برداری رسیده و در حال ساخت در سراسر کشور به طور میانگین در هر ۵۰ کیلومتر یک نمازخانه در راه های مواصلاتی کشور دایر است و تمام کاربران می توانند برای اقامه نماز و رفع خستگی از این مراکز استفاده کنند.

وی در پایان ضمن قدردانی از بانیان برگزاری نشست تخصصی آموزشی امامان جماعت ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای شمال شرق کشور گفت: از مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضوی که توجه بیشتری به نمازخانه های بین راهی دارند نیز تشکر می کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا