اخبارمرکزیمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

استان مرکزی میزبان دوره سراسری آموزش و توانمند سازی مدیران و امامان جماعت مدارس منطقه غرب کشور

آموزش و توانمند سازی مدیران مدارس با رویکرد شیوه های فرهنگ سازی نماز در مدرسه و همچنین آموزش و مهارت افزایی امامان جماعت مدارس در زمینه شیوه های انس کودکان و نوجوانان به نماز و پاسخگویی به پرسش ها و شبهات نسل نو درباره نماز از نیمه دوم مهرماه سال جاری در استان مرکزی و همزمان به صورت کشوری در استان های‌ سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، در جلسه ای که امروز یکم شهریورماه با حضور منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد مرکز، میکائل باقری مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پروش،‌ رجبی مدیر عامل پالایشگاه نفت امام‌خمینی (ره) شازند، حجت الاسلام و المسلمین ولیخانی مدیر مرکز تخصصی نماز ‌قم، حجت الاسلام و المسلمین رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی و جمعی از مدیران ستاد مرکز، در پالایشگاه نفت امام خمینی(ص) شازند برگزار شد.

در این جلسه منصور سرگزی مراتب سپاس ستاد اقامه نماز از زحمات و تلاش های سال گذشته مدیرعامل پالایشگاه با تقدیم یک جلد قرآن نفیس و انگشتری متبرک مقام معظم رهبری اعلام داشت.

معاون فرهنگی ستاد اقامه نماز هدف از تشکیل این جلسه را برنامه ریزی در راستای تحقق تاکیدات استاد قرائتی در حمایت از برنامه ها و فعالیت های اقامه نماز در مدارس برشمرد و افزود: آموزش ۱۰۰۰ نفر از مدیران و ائمه جماعات مدارس استان مرکزی و استان های همجوار در مهرماه و اوایل آبان سال جار،ی در قالب افتتاحیه در استان مرکزی و همزمان آموزش بیش از ۱۴۰۰۰ مدیر و روحانی مدارس به صورت استانی در استان های سراسر کشور انجام خواهد شد.

سرگزی گفت: بر اساس توافق صورت گرفته ۱۵۰۰۰ مدرسه در این استان و استان های کشور در زمره مدارس گروه هدف ستاد اقامه نماز و آموزش و پرورش قرار دارند که در هر یک از آنان برنامه های جامع فرهنگی آموزشی انجام خواهد شد.

مدیرعامل پالایشگاه شازند نیز ضمن تاکید بر استمرار اجرای برنامه ها و فعالیت های اقامه نماز در مدارس، کمک به تقویت نماز در بین نسل نو را یک ضرورت دانست و بر آمادگی حمایت مجموعه پالایشگاه از برنامه های آموزشی نماز در مدارس تاکید کرد.

مدیر کل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ضمن قدردانی از مجموعه مدیران استان مرکزی، از توجه ویژه ستاد اقامه نماز به ویژه استاد قرائتی به نسل نو و حمایت از برنامه های نماز مدارس قدردانی کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی نیز ضمن اعلام آمادگی، بر اجرای مشترک این دوره ها در استان مرکزی تاکید کرد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز بر مشارکت همه جانبه آموزش و پرورش در اجرای شایسته برنامه در اراک تاکید کرد.

گفتنی است در سال جاری فعالیت های آموزشی دیگری نیز برای دانشجو معلمان و سایر اقشار موثر در زمینه نماز برنامه ریزی شده است .

جلسه هماهنگی برگزاری دوره آموزشی مدیران و ائمه جماعات مدارس کشور در استان مرکزی برگزار شد

جلسه هماهنگی برگزاری دوره آموزشی مدیران و ائمه جماعات مدارس کشور در استان مرکزی برگزار شد

جلسه هماهنگی برگزاری دوره آموزشی مدیران و ائمه جماعات مدارس کشور در استان مرکزی برگزار شد

جلسه هماهنگی برگزاری دوره آموزشی مدیران و ائمه جماعات مدارس کشور در استان مرکزی برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا