اخباربوشهر

دوره آموزشی تربیت مربی نماز کودک و نوجوان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز  استان بوشهر، صبح روز سه شنبه سوم بهمن ماه، دوره آموزشی تربیت مربی نماز کودک و نوجوان با حضور  استاد اعزامی از حوزه نماز قم در  سالن جلسات ستاد استان برگزار شد.

در ابتدا خشنود  مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تشکر از حضور اساتید بومی استان در دوره اظهار نمود: با تو جه به اینکه فرزندان نسل نو را نمیتوان با  مطالب  قدیمی با مفاهیم دینی بخصوص نماز و قرآن  آشنا و علاقه مند سازیم. لذا می بایست، با زبان کودک و نوجوان  این مطالب را به انان آموزش داد که قابل فهم و اینکه با اشتیاق قلبی  به فهم مفاهیم علاقه مند شوند.

در ادامه وحیدی  استاد اعزامی از مرکز تخصصی حوزه نماز قم  بیان نمود:  امروزه فرزندان همان چیزی را  که می بینند و می شنود  برای آنان قابل فهم و درک است و خانواده ها می بایست هنگام نماز  کودکان خود را با زبان کودکانه به همراه خود به سمت و سوی مسجد ببرند، یا اینکه در خانه با بازی های کودکانه  فرزندا ن را مشتاق به یادگیری نماز کرد.

وحیدی با اشاره به این مطلب که خانواده نقش مهمی در سالم سازی و تربیت فرزندان به عهده دارند با بهره گیری از آیات و روایات اسلامی بر مسئولیت اعضاء خانواده نسبت به یکدیگر و حفظ خانواده و محافظت و مراقبت از آنان را یادآور شدند و نقش الگویی و رفتاری والدین را در ترغیب به نماز اول وقت از والاترین احساسات مذهبی دانستند.

 

دوره آموزشی تربیت مربی نماز دوره آموزشی تربیت مربی نماز دوره آموزشی تربیت مربی نماز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا