اخبارتهرانحوزه ریاست

اولین دوره آموزشی تربیت مربی معارف نماز ویژه مربیان مهدویت شهر تهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان تهران، نخستین مرحله از دوره آموزشی تربیت مربی معارف نماز ویژه مربیان مهدویت شهر تهران با شرکت بیش از ۹۰ نفر  و با تدریس حجت الاسلام و المسلمین سید جواد  بهشتی مشاور علمی ستاد اقامه نماز کشور و حجت الاسلام و المسلمین ولیخانی رئیس مرکز تخصصی نماز استان قم در تاریخ بیست و ششم مرداد در سالن اجتماعات دفتر مرکزی اقامه نماز برگزار شد.

در ابتدای دوره، حسینی مسئول امور بانوان بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) استان تهران  ضمن خیر مقدم به بانوان و حاضرین  در دوره آموزشی خاطر نشان کرد: توسعه و ترویج فرهنگ نماز و مهدویت باعث می شود تا جامعه به سمت زمینه سازی برای ظهور امام عصر (عج) پیش رود، جامعه ای که سه اصل قرآن و نماز و مهدویت را توسعه دهد و در این زمینه معرفت افزایی کند که می تواند مورد رضایت خدا و اهل بیت قرار گیرد.

وی در ادامه گفت: اعزام مبلغان معارف نماز به مدارس می تواند انگیزه و علاقه نوجوانان و جوانان را به این فریضه الهی بیشتر کند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین استاد بهشتی به بیان مباحثی پیرامون نماز و خانواده پرداخت.

وی در ابتدای سخنان خود با موضوع نماز و خانواده ضمن نقل خاطره ای از حجت الاسلام قرائتی بر اهمیت کوتاه بودن سخنرانی های علما تاکید کرد و ادامه داد: امروزه کار مختصر و مفید اثر بخشی بیشتری دارد.

به همین مناسبت وی سخنرانی امروز خود را به ۴۰ سخنرانی کوتاه تقسیم بندی کرده بود.

بهشتی در صحبت های خود به اهمیت شیوه تبلیغ و چگونگی جذب کودکان به مسائل دینی پرداخت و تاکید کرد: اراسته بودن، بیان خوب، معطر بودن، امروزی بودن شکل فعالیت ما در اثربخشی سخنان ما بر روی دیگران بسیار موثر است.

وی مهم ترین بخش در کار تبلیغ دین را چگونگی آن دانست نه محتوای کلام.

استاد بهشتی یکی از مهمترین عوامل در تربیت فرزند را چگونگی رابطه والدین با یکدیگر درمحیط خانه قلمداد کرد.

وی با اشاره به اهمیت رعایت کردن مسائل دینی به ویژه نماز در محیط خانواده توسط والدین، کودکان را تحت تاثیر والدین دانست.

مشاور علمی ستاد اقامه نماز عنوان کرد: کودکان به شکلی تربیت میشوند که والدین عمل میکنند نه به ان شکلی که والدین میخواهند.

در آغاز نوبت عصر دوره آموزشی، حجت الاسلام نورمحمد پور مدیر ستاد اقامه نماز استان تهران، ضمن خیر مقدم و تشکر از اساتید و حاضرین در دوره آموزشی گفت: ستاد اقامه نماز استان تهران، دوره های آموزش نماز  خانواده را با همکاری اساتید مرکز تخصصی قم در سطح استان تهران هماهنگی و اجرا می‌کند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان تهران افزود: این دوره آموزشی اولین دوره با همکاری مرکز تخصصی نماز قم و با مشارکت بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) استان تهران می باشد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین ولیخانی رئیس مرکز تخصصی نماز قم و استاد نوبت عصر دوره آموزشی، به بیان مطالبی پیرامون اصول مشاوره در دعوت کودکان به نماز پرداخت و خاطرنشان کرد: این دوره آموزشی که به همت ستاد اقامه نماز استان تهران و با مشارکت بنیاد حضرت مهدی موعود (عج)  در حال برگزاری است و شامل ۱۶ ساعت آموزش در دور مقدماتی و ۱۲۰ ساعت در دو دوره تکمیلی و تخصصی می باشد که در آینده نزدیک برنامه ریزی جهت برگزاری دوره تکمیلی و تخصصی انجام خواهد شد.

وی در ادامه به اولین و اساسی ترین و مهمترین راهکار عملیاتی در تربیت اشاره کرد و گفت: از جمله اساسی ترین و مهمترین راهکار در تربیت،“نماز” می باشد و “نماز “در تربیت مهم است و از جایگاه بالایی برخوردار است.

وی ادامه مباحث خود گفت: یکی از مشکلاتی را که در جامعه ما وجود دارد، بحث رذائل اخلاقی است، که آسیب هایی را به بنیاد خانواده وارد می نماید و کسانی که دچار رذائل اخلاقی می شوند، اگر اهل نماز شود این آسیب ها کمتر به او آسیب می رساند و جامعه ای که اهل نماز باشد، کمتر دچار مشکلات خواهد شد.

دوره آموزشی تربیت مربی معارف نماز ویژه مربیان مهدویت شهر تهراندوره آموزشی تربیت مربی معارف نماز ویژه مربیان مهدویت شهر تهراندوره آموزشی تربیت مربی معارف نماز ویژه مربیان مهدویت شهر تهراندوره آموزشی تربیت مربی معارف نماز ویژه مربیان مهدویت شهر تهراندوره آموزشی تربیت مربی معارف نماز ویژه مربیان مهدویت شهر تهراندوره آموزشی تربیت مربی معارف نماز ویژه مربیان مهدویت شهر تهراندوره آموزشی تربیت مربی معارف نماز ویژه مربیان مهدویت شهر تهراندوره آموزشی تربیت مربی معارف نماز ویژه مربیان مهدویت شهر تهراننخستین مرحله از دوره آموزشی تربیت مربی معارف نماز ویژه مربیان مهدویت شهر تهران با حضور نود نفر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا