اخباراردبیل

دوره آموزشی آموزگاران پایه سوم ابتدایی ناحیه ۲ اردبیل برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اردبیل، با هماهنگی و همکاری اداره کل آموزش و پرورش و با حضور استاد حوزه و مدرس بومی ستاد اقامه نماز حجت الاسلام و المسلمین مهدی عبادی، دوره آموزشی شیوه های جذب نوجوانان به نماز ویژه آموزگاران پایه سوم ابتدایی ناحیه ۲ اردبیل روز پنجشنبه ۲۹ دی ماه در سالن کانون نور این ناحیه برگزار گردید. در آیین افتتاح این دوره آموزشی، عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل با اشاره به  این نکته که معلمان این پایه تحصیلی وظیفه مستقیم در ورود دانش آموزان دختر به عرصه مهم جشن تکلیف و عبادت دارند گفت: ایجاد انس با نماز و اهتمام به نماز اول وقت در بین نوجوانان تازه مکلف، می تواند از اصلی ترین برنامه های آموزشی و تربیتی معلمان در مدارس باشد.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی عبادی بعنوان مدرس این دوره آموزشی در بخشی از مطالب خود با اشاره به جایگاه مهم و مقام و ارزش والای معلم، نقش معلمان را در ابتدا تربیت عنوان کرد و افزود: وقتی تربیت دینی اتفاق بیفتد و کودکان و نوجوانان با تربیت دینی رشد یابند، در این صورت مانند خورشید وجود آنان برای جامعه و افراد آن نور و گرما خواهد بخشید. وی با اشاره به حدیثی از امام موسی کاظم(ع) :” در دین خدا تفقه کنید که کلید بصیرت، فقه می باشد.” گفت: گرفتاری ما در جامعه امروزی نداشتن بصیرت می باشد و معلمان باید با افزایش بصیرت خود موجبات رشد و تربیت دینی دانش آموزان را فراهم نمایند.

گفتنی است این دوره آموزشی با هدف آشنایی با نقش و وظیفه معلمان در تربیت دینی دانش آموزان، آمادگی بیشتر علمی و عملی معلمان در مهیا نمودن دانش آموزان در ورود به مرحله تکلیف به میزان ۱۴ ساعت برای تعداد ۸۰ نفر از آموزگاران پایه سوم ابتدایی ناحیه ۲ اردبیل برگزار گردید.

دوره آموزشی آموزگاران پایه سوم ابتدایی

دوره آموزشی آموزگاران پایه سوم ابتدایی

دوره آموزشی آموزگاران پایه سوم ابتدایی

دوره آموزشی آموزگاران پایه سوم ابتدایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا