اخبارکهگیلویه و بویراحمد

برگزاری دوره آموزشی مربیان و معاونین پرورشی در شهرستان بویر احمد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه و بویر احمد، دوره آموزشی جذاب سازی برنامه های نماز در مدارس با حضور مربیان و معاونین پرورشی شهرستان بویر احمد، سرپرست معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان، رئیس اداره قرآن نماز و عترت وکارشناس فرهنگی و آموزش ستاد اقامه نماز روز دوشنبه ۸ اسفند در سالن حلسات آموزش برگزار گردید.

سرپرست معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان در این دوره گفت: دوره آموزشی جذاب سازی برنامه های نماز در مدارس در راستای معنویات مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز و بر اساس تفاهم نامه و همکاری ستاد اقامه نماز استان تا پایان سال تحصیلی برای قریب به هزار مربی و معاون پرورشی مدارس استان اجرا می شود.

شهرام قشقایی گفت: این دوره آموزشی با هدف توانمندسازی و مهارت افزایی مربیان و معاونین پرورشی برای ایجاد انس با نماز در بین نوجوانان در تمامی مدارس استان اجرا می شود.

رئیس اداره قرآن نماز و عترت آموزش و پرورش استان هم دراین دوره آموزشی جذاب سازی برنامه های نماز در مدارس شهرستان بویراحمد گفت: در این دوره آموزشی، مربیان و معاونین پرورشی مدارس با شیوه های دعوت دانش آموزان به نماز پاسخگویی به شبهات و پرسش های پرتکرار دانش آموزان با موضوع نماز و همچنین آشنایی آنها با ویژگی های دوران بلوغ آشنا می شوند.

حجت الاسلام ناصر مصباح نژاد افزود: ترغیب دینی نوجوانان و جوانان از بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی جلوگیری و زمینه رشد همه جانبه آینده‌سازان جامعه اسلامی را تضمین می کند.

وی از تعامل و همکاری صمیمانه ستاد اقامه نماز استان برای کیفیت بخشی برنامه‌های آموزشی و ترویجی اقامه نماز برای دانش‌آموزان و خانواده‌ها تقدیر کرد.

در این دوره آموزشی یکی از اساتید حوزه و دانشگاه شیوه های دعوت دانش آموزان و اقامه نماز را با استناد به زوایا و آموزه های اسلامی و مبانی علمی روانشناسی تشریح کرد.

حجت الاسلام جابری تاکید داشت: در ترغیب و تشویق دانش آموزان و نوجوانان به اقامه نماز باید از تمامی ظرفیت های موجود در جامعه از جمله آموزگاران و دبیران، خانواده‌ها، سازمان های دولتی و مردم نهاد و استفاده از عنصر هنر و برنامه های تشویقی و جذاب بهره جست.

دوره آموزشی مربیان ومعاونین پرورشی شهرستان بویر احمد

دوره آموزشی مربیان ومعاونین پرورشی شهرستان بویر احمد

دوره آموزشی مربیان ومعاونین پرورشی شهرستان بویر احمد

دوره آموزشی مربیان ومعاونین پرورشی شهرستان بویر احمد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا