اخبارفارس

دوره آموزشی جذاب‌ سازی برنامه های نماز در مدارس عشایر برگزار شد

این دوره آموزشی به همت اداره کل آموزش و پرورش عشایر استان فارس و ستاد اقامه نماز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس در تاریخ ۳ بهمن ماه ۱۴۰۱ دوره آموزشی جذاب‌ سازی برنامه های نماز در مدارس عشایر با تدریس حجت الاسلام سقاچی قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش عشایر استان فارس با هدف تربیت نسل نو و جذاب سازی برنامه های فرهنگی و نماز در سطح مدارس عشایر استان فارس، با حضور مدیران و مربیان پرورشی مدارس عشایری برگزار شد.

حجت الاسلام سقاچی در ابتدای دوره آموزشی جذاب‌ سازی برنامه های نماز در مدارس عشایر پس از طرح بحث چگونگی جذاب سازی برنامه های ابلاغی ستاد اقامه نماز در مدارس و شیوه های جذب جوانان و نوجوانان به نماز به ذکر نکاتی از قرب الهی در نماز ویژه مدیران سخن گفت.

وی در ادامه اشاره کرد: انسان با نماز به مقام اولیا الهی و قرب الهی میرسد و کسی که به مقام اولیا الهی برسد چند ویژه‌گی دارد؛ اول توکل به خدا دارد، آرامش دارد و امدادهای غیبی از طرف خدا برای آنها می آید. نمونه ی آن، مدد پیامبر(ص) و مسلمانان با سربازان الهی در جنگ بدر است.

قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس در ادامه گفت: مدیران و معلمان مدارس باید برای اقامه ی نماز در مدارس تلاش کنند. طبق آیه ی صریح قرآن، و اِن مکّناهم فی الاَرض،اَقامو الصلاه، اولین چیزی که در قیامت از ما انسان ها محاسبه می شود، نماز است.

دوره آموزشی جذاب‌ سازی برنامه های نماز در مدارس عشایر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا