اخبارمرکزی

دوره آموزشی ترغیب نوجوانان به نماز در شهرستان شازند برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، دوره آموزشی سبک زندگی اسلامی و ترغیب نوجوانان به نماز ویژه اولیاء دانش آموزان، روز چهارشنبه سوم آبان ماه با حضور حجت الاسلام رضا روشن روان دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان شازند به عنوان مدرس دوره، در مدرسه متوسطه اول شهید بهاری شهر آستانه برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام روشن روان ضمن خوش آمدگویی به اولیاء دانش آموزان، راهکارهای عملیاتی اقامه نماز برای نوجوانان را بیان کرد.

وی در ادامه با توضیح اینکه، یکی از عبادات و اعمالی که آثار فراوانی در زندگی شخصی و اجتماعی برای آن بیان شده، نماز است، مطالبی را بیان کرد و گفت: نماز موجب برکت در عمر، رزق و روزی، سلامت جسمی و روحی شده و باعث می گردد تا انسان از گناه، انحرافات اخلاقی و فساد دوری کند.

روشن روان ادامه داد: بسیاری از اولیا و مربیان از اینکه فرزندان آنها نماز نمی خوانند، احساس ناراحتی می کنند، ولی با صبر، مدارا و تشویق می توانیم فرزندان را به نماز سوق دهیم، فواید نماز را برایش توضیح دهید تا کم کم از جای خود بلند شود و وقتی وضو می گیرد برایش حوله آماده کنید و از برکات و ثواب نماز او را مطلع کنید تا شروع به نماز خواندن کند و حتما بعد از نماز او را تشویق و خوشحالی خود را به فرزندان نشان دهید.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان شازند گفت: همه ما نسبت به فرزندان و شاگردان مسئولیم و باید در تربیت آنها تمام سعی خود را انجام دهیم و مهمترین مسئولیت ما، تشویق آنها به نماز خواندن است، فرزندان وقتی در خانه هستند از پدر و مادر الگو می گیرند و وقتی که در مدرسه باشند از معلم و مربیان، پس وظیفه مربیان و والدین در آموختن احکام دین و اسلام به فرزندان، از سایرین بیشتر می باشد.

دوره آموزشی ترغیب نوجوانان به نماز در شهرستان شازند برگزار شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا