اخبارخراسان رضوی

آموزش ۲ هزار و ۶۰۰ قرآن‌آموز در دوره «پیشگامان قرآنی یک»

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، ششمین دوره آموزشی «پیشگامان قرآنی یک» با حضور ۲ هزار و ۶۰۰ قرآن‌آموز از ابتدای تیرماه در سطح استان‌های خراسان رضوی و جنوبی، آغاز به کار کرد.

حجت‌الاسلام سید مسعود میریان، مدیر مرکز امور قرآنی آستان قدس رضوی گفت: دوره‌های آموزشی پیشگامان قرآنی یک، شامل ترم دوم مهدالرضا(ع) است که بعد از اتمام سال تحصیلی مهدالرضا(ع)، کودکانی که تمایل به ادامه آموزش‌های قرآنی دارند می‌توانند در ترم تابستانی، با عنوان پیشگامان قرآنی یک شرکت کنند و در حال حاضر ششمین دوره آموزشی «پیشگامان قرآنی یک»، ویژه قرآن‌آموزان مهدالرضا (ع) ورودی مهرماه ۱۴۰۲ در حال برگزاری است.

وی اظهار کرد: این دوره آموزشی در شهر و روستاهای خراسان رضوی از جمله روستاهای فریزه، اسماعیل‌آباد، کاظم‌آباد، کاشمر، گناباد، بیلند، سبزوار، قوچان، سرخس و شهرستان های استان خراسان جنوبی از جمله طبس، گلشن، فردوس و قائنات از روز شنبه سوم تیرماه آغاز و تا پایان مرداد ماه ادامه دارد.

جذب حداکثری فراگیران قرآنی در طرح «پیشگامان قرآنی یک»

وی به آموزش ۲ هزار و ۶۰۰ قرآن‌آموز در ششمین دوره برگزاری کلاس‌های آموزشی «پیشگامان قرآنی یک اشاره کرد» و افزود: از آغاز برگزاری دوره‌های آموزشی «پیشگامان قرآنی یک» درطول ۶ سال اخیر، امسال با حضور ۲ هزار و ۶۰۰ نوآموز در ۱۵۸ کلاس آموزشی، بیشترین تعداد ثبت‌نام فراگیران را داشته‌ایم که ۱۳۱ معلم در این کلاس‌ها ارائه آموزش‌های قرآنی را به قرآن‌آموزان برعهده دارند.

به گفته مدیر مرکز امور قرآنی آستان قدس رضوی، در این دوره آموزشی، ابتدا فصل پایانی کتاب «قرآن چه دوست خوبیه» آموزش داده می‌شود و بعد از اتمام دروس این کتاب، کتاب قرآن ۳۰ جزء با رسم‌الخط عثمان طه به کودکان تقدیم و ادامه‌ی آموزش‌های قرآن از این کتاب، ارائه می‌شود.

وی افزود: در این دوره نکات اخلاقی، اجتماعی، دینی و… به همراه قصه‌های جذاب، نمایش و نقاشی از کتاب «محمد مثل گل بود»، به کودکان آموزش داده می‌شود.

وی یادآور شد: بعد از اتمام این دوره آموزشی، فراگیران به ترم سوم مهدالرضا(ع) با عنوان «پیشگامان قرآنی دو» راه می‌یابند؛ پیشگامان قرآنی دو، آبان ۱۴۰۳ همزمان با کلاس اول ابتدایی کودکان آغاز می‌شود.

آغاز کلاس‌های آموزشی ویژه مربیان قرآنی مهدالرضا(ع) 

وی همچنین از آغاز کلاس‌های ضمن خدمت ویژه مربیان مهدالرضا(ع) با هدف ارتقای سطح علمی مربیان، از ابتدای تیرماه تا پایان مرداد خبرداد.

میریان با بیان این مطلب گفت: این کلاس‌ها با همکاری مرکز جامع مشاوره آستان قدس رضوی در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: در این دوره که ششمین دوره کلاس‌های آموزشی «پیشگامان قرآنی» است، تعداد ۳۶ کلاس کارگاهی برای ۳۰۰ نفر مربی مهدالرضا(ع) مشهد با چهار موضوع «قصه‌درمانی»، «تکنیک‌های ارتباط با کودک»، «تربیت کودکان» و «روانشناسی رشد» برگزار شده و نخستین کلاس‌های این دوره از سوم تیر آغاز شده است.

میریان یادآور شد: این کلاس‌های آموزشی در خروجی صحن غدیر حرم مطهر رضوی (طبقه مثبت یک بازار غدیر)، مرکز جامع مشاوره آستان قدس رضوی برگزار می‌شود و برگزاری آن تا پایان مردادماه ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری شبستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا