اخبارایلام

نشست آموزش صحیح خوانی نماز در دبیرستان حضرت زینب(س) شهر بدره برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، نشست آموزش صحیح خوانی نماز با حضور حجت الاسلام و المسلمین دانیاری امام جمعه شهرستان بدره در دبیرستان حضرت زینب(س)  این شهر در روز یکشنبه بیست و سوم ا برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین دانیاری در ابتدای نشست صحیح خوانی نماز در جمع دانش آموزان به بحث در خصوص اهمیت این امر پرداخت و گفت: ما انسان ها در گفت و شنودهای روزانه سعی می‌کنیم با مخاطبان خود به طور صحیح و شایسته سخن بگوییم .

وی گفت: هر اندازه مخاطب نزد ما محترم‌تر و عزیزتر باشد تلاش می کنیم کلمات را صحیح تر بر زبان جاری و جملات را به شکل زیباتری بیان کنیم. حال اگر مخاطب در نماز و نیایش ، خدای مهربانی است که محبوب ماست و ما به او عشق می ورزیم، طبیعتاً باید سعی کنیم با او به طرز صحیح صحبت کنیم و سخن بگوییم.

وی افزود: آیا می‌دانید که جا به جا تلفظ کردن حرف در کلمات عربی و یا تغییر حرکت آن ها، باعث تغییر معنای کلمات می‌شود، و یا کلمه را بی معنا می کند؟ حال اگر در گفتن اذکار ن ماز به این مسئله توجه نکنیم، چه بسا معنای جمله ها، عبارت ها و ذکرهای نماز تغییر کند و این سهل انگاری با روح نماز که اعلام بندگی به درگاه خداونداست سازگاری ندارد.

امام جمعه شهرستان بدره در پایان نشست آموزش صحیح خوانی نماز گفت: در نماز، بنده با خدا راز و نیاز کرده و به ستایش خدا می پردازد و از رب بخشنده خود درخواست‌های زیادی می کند و با خضوع و خشوع در درگاه الهی ظاهر شده و از خوان نعمت‌های رب جلیل قدردانی می‌کند.

وی یادآور شد: خداوند کسانی را که فقط او را پرستش می‌کنند و نماز را سبک نشمرده و در اول وقت برگزار می‌نمایند، دوست دارد و برکات زیادی را شامل حال بنده‌های نیک خود می‌کند.

نشست آموزش صحیح خوانی نماز در دبیرستان حضرت زینب(س) شهر بدره برگزار شد نشست آموزش صحیح خوانی نماز در دبیرستان حضرت زینب(س) شهر بدره برگزار شد نشست آموزش صحیح خوانی نماز در دبیرستان حضرت زینب(س) شهر بدره برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا