اخبارگلستان

نشست آموزشی معارف نماز و شیوه های جذب فرزندان به نماز در رامیان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، نشست آموزشی معارف نماز و شیوه های جذب فرزندان به نماز، با تدریس مسیب رجبلو مدرس بومی مرکز تخصصی نماز و دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان رامیان، در روز پنج شنبه دوم آذرماه، ویژه والدین در مدرسه شهید سردار سلیمانی رامیان برگزار شد.

مسیب رجبلو مدرس بومی مرکز تخصصی نماز و دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان رامیان، گفت: براى آموزش و جذب فرزندان به نماز، روش‏ هاى گوناگونى وجود دارد که می ‏توان به فراخور سن و وضع روحى آنها به کار گرفت.

وی افزود: به یقین، در میان الگوها نقش پدر و مادر از همه مؤثرتر است. والدین نخستین و اثرگذارترین الگوى عملى فرزندان هستند، بیشترین زمان را با آنان می ‏گذرانند و بیشترین نقش را در شکل ‏گیرى شخصیت فرزندان دارند.

رجبلو با اشاره به اینکه اگر والدین اهل نماز نباشند، نمی ‏توان انتظار داشت که فرزندان آنها نمازگزار باشند، گفت: عامل بودن والدین به نماز، خود، روش مشاهده ‏اى و غیرمستقیم براى آموزش نماز به کودکان و نوجوانان است و منظور از آن این است که اگر والدین که الگوهاى عملى براى کودکان و نوجوانان خود هستند، براى نماز اهمیت ویژه ‏اى قائل شوند فرزندان نیز به سوى نماز گرایش پیدا می‌‏کنند.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان رامیان در پایان گفت: بى‏ گمان، پدر و مادرى که خود عامل به نماز نیست و  امور مادى را بر نماز مقدم می ‏شمارد و نماز را به تأخیر می‌اندازد یا در اقامه نماز و یادگیرى آن خود سهل ‏انگارى می ‏کند، نمی ‏تواند الگوى مناسبى براى فرزندان خود باشد و نباید از آنها انتظار داشت که فرزندانى نمازخوان داشته باشند.

نشست آموزشی معارف نماز و شیوه های جذب فرزندان به نماز در رامیان

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا