اخبارتهران

دومین نشست آموزشی معارف نماز ویژه مدیران و کارکنان میراث فرهنگی تهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان تهران، دومین نشست آموزشی و توانمندی معارف نماز ویژه مدیران و کارکنان اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران، با تدریس استاد حجت الاسلام و المسلمین نوچمنی در تاریخ بیست و هشتم آبان ماه در موزه رضا عباسی برگزار شد.

در این نشست نوچمنی با بیان اهمیت نماز و مهم ترین دغدغه های افراد مذهبی و متدین جامعه، بی توجهی یا کاهلی اطرافیان، دوستان، همکاران و اعضای خانواده نسبت به نماز عنوان کرد و گفت: اولین راه دعوت به نماز تحریک احساسات و فطرت است وبهترین راه برای زنده نگه داشتن این احساسات، توجه دادن افراد به نعمت های خداوند است.

وی در ادامه شیوه های دعوت به نماز را، دعوت به صورت غیر مستقیم بیان کرد و گفت: افراد را تشویق به مطالعه کتاب های مفید درباره نماز کرد، اگر افراد را از نظر منطقی، عقلی و عاطفی قانع نشوند عملی را انجام نمی دهند، جلسات و کارگاه های آموزشی برای نماز از جمله مسابقات کتابخوانی، فراخوان مقالات با موضوع نماز، مسابقات هنری از جمله نقاشی و خطاطی می تواند به صورت غیر مستقیم در جذب و دعوت به نماز موثر باشد.

نوچمنی گفت: یکی از راههای دعوت فرزندان به نماز والدین هستند، والدین بایستی خودشان الگوی خوبی برای فرزندان باشند، نمازشان را اول وقت بخوانند تا در درون فرزندان عشق به نماز ایجاد شود.

دومین نشست آموزشی معارف نماز ویژه مدیران و کارکنا میراث فرهنگی در موزه رضا عباسیدومین نشست آموزشی معارف نماز ویژه مدیران و کارکنا میراث فرهنگی در موزه رضا عباسیدومین نشست آموزشی معارف نماز ویژه مدیران و کارکنا میراث فرهنگی در موزه رضا عباسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا