اخباریزد

نشست آموزشی معارف نماز ویژه کارمندان سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان یزد، در روز سه شنبه هجدهم مهر ماه، نشست آموزشی معارف نماز ویژه کارمندان سازمان تبلیغات اسلامی یزد با حضور استاد مرکز تخصصی نماز قم حجت الاسلام و المسلمین رشیدی و بیست و هفت نفر از کارمندان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین رشیدی گفت: امروزه، کارکردهای تربیتی نماز در عرصه های گوناگون فردی، خانوادگی و اجتماعی بر خداجویان و حتی بر غیر متدینان پوشیده نیست. نماز این هدیه شب معراج هم راز است و هم نیاز. سالک طریق الهی، تازه به این وادی قدم گذاشته یا مدهوش صهبای آن باشد، در هر مرحله، بی نیاز از این رازونیاز نیست و به حق، در روایات ما، وسیله عروج مؤمن و نزدیک‌کننده پارسایان به خداوند معرفی شده است.

وی خاطر نشان کرد: وقتی به جنبه حاکمیتی اسلام نظر می افکنیم و می رویم تا قواعد «سبک زندگی اسلامی» را اجرا کرده و از رهگذر آن، به «تمدن اسلامی» نائل شویم، باید اهمیت نماز را در سطح بالاتری، یعنی در عرصه مدیریتی جامعه نیز بررسی نماییم؛ حیطه ای که در آن، نخبگان اجتماعی و سیاسی و فرهنگ سازان جامعه دینی یعنی کارگزاران و مدیران جامعه اسلامی حضور دارند. سیاق کلی آیاتی از قرآن کریم که به مسئله نماز پرداخته است، دو نگاه فردی و اجتماعی به نماز را تأیید می کند؛ چنان‌که در برخی از آیات به «نماز خواندن» و در برخی دیگر به «به­پا داشتن نماز» توصیه شده است.

رشیدی گفت: آنچه در این مجال کوتاه بررسی می شود، تبیین اهمیت نگاه حکومتی به نماز و رابطه آن با کارگزاران حکومتی است. به همین منظور، نخست به نیاز ویژه یک مدیر به نماز و سپس به وظیفه او در قبال ترویج فرهنگ نماز در جامعه می پردازیم.

و در پایان نشست احادیثی با موضوعیت نماز مجلس را مزین کرد.

نشست آموزشی معارف نماز ویژه کارمندان سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد نشست آموزشی معارف نماز ویژه کارمندان سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد نشست آموزشی معارف نماز ویژه کارمندان سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا