خراسان شمالی

کارگاه آموزشی شیوه‌های دعوت به نماز کارکنان بنیاد مسکن خراسان شمالی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان شمالی، صبح امروز ۹بهمن ماه کارگاه آموزشی شیوه های دعوت به نماز ویژه کارکنان بنیاد مسکن خراسان شمالی با حضور حجت الاسلام کمالی از اساتید بومی ستاد اقامه نماز استان در محل سالن جلسات اداره کل برگزار شد.

حجت الاسلام کمالی در کارگاه آموزشی شیوه های دعوت به نماز با اشاره به شیوه های نوین دعوت فرزندان به نماز، اظهار داشت: اولین شیوه برای دعوت به نماز، استفاده از احساسات و فطرت است. در انسان احساساتی وجود دارد که اگر بیدار شوند، انسان به سمت تشکر از خدا می رود. باید این احساسات را بیدار کرده، بیدار نگه داشت. بهترین راه برای زنده نگه داشتن احساسات انسان نسبت به خدا، توجه دادن افراد نسبت به نعمت‌ها است.

استاد بومی ستاد اقامه نماز در ادامه افزود: یکی از راه‌های دعوت به نماز این است که افراد را به مطالعه کتاب‌های مفید در خصوص نماز یا انجام تحقیق و پژوهش، شرکت در بحث های منطقی، چالشی و دو یا چند نفره، نوشتن انشاء و مقاله و … دعوت کنیم. افراد تا از نظر منطقی و عاطفی قانع نشوند عملی را انجام نمی دهند، جلسه های گفت و شنود برگزار کنید و این فرصت را به فرد تارک نماز بدهید که تمام استدلال های خود را مطرح کند؛ دعوایی در کار نیست و شما فقط باید با آرامش استدلال های درست را مطرح کنید، البته لزوم انجام چنین کاری داشتن دانش مناسب است.

کارگاه آموزشی شیوه های دعوت به نماز بنیاد مسکن
کارگاه آموزشی شیوه های دعوت به نماز بنیاد مسکن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا