اخبارخراسان رضوی

کارگاه آموزشی احکام نماز ویژه بیماران در تربت حیدریه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، کارگاه آموزشی احکام نماز بیماران با حضور حجت الاسلام و المسلمین صافدل نماینده نهاد مقام معظم رهبری دربیمارستان امام حسین تربت حیدریه برگزار گردید.

در این کارگاه که با مشارکت مدیریت فرهنگی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه و واحد آموزش کارکنان بیمارستان در محل اتاق جلسات برگزار گردید.

حجت الاسلام و المسلمین صافدل با بیان اهمیت نماز در دین اسلام گفت: اسلام برای سلامتی فرد و جامعه اهمیت ویژه ای قائل است و خواستار انسان هایی سالم، بانشاط و نیرومند است. چون تن سالم مَرکب روح است و او را در تقرب به خدا کمک می کند.

وی در ادامه افزود: اجرای احکام شرعی برای بیماران و یا توسط آنها آدابی دارد که اجرای آن باعث آرامش روحی بیمار و بهبودی سریعتر او به فضل الهی خواهد شد. وضو و تیمم، نایب گرفتن برای اجرای آن و چگونگی ادای قضای آن، چگونگی روزه گرفتن، آداب عیادت از بیماران و دعا در حق ایشان از جمله مسائل مهمی است که در شرع اسلام نسبت به آن تاکید فراوان شده است. چنانچه پیامبر(ص) فرمودند: کسی که برای انجام دادن امور مربوط به مریض تلاش و کوشش کند هر چند انجام نگیرد حاجت مریض برآورده نشود، گناهانش آمرزیده می شود مانند روزی که از مادر متولد شده است.

صافدل ضمن تقدیر از همکاران این مرکز درمانی جهت مشارکت در برگزاری این کارگاه، به اهمیت مشاغل بیمارستانی، احساس مسئولیت همکاران در انجام وظایف محوله و امید دادن به بیماران و کمک کردن در آماده سازی بیماران برای نماز و… اشاره کرد.

کارگاه آموزشی احکام نماز ویژه بیماران در تربت حیدریه برگزار شد

کارگاه آموزشی احکام نماز ویژه بیماران در تربت حیدریه برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا