اخبارقزوین

کارگاه آموزشی احکام نماز در قزوین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان قزوین، کارگاه آموزشی احکام نماز با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان برای آموزش یاران سواد آموزی، در روز ۹ خرداد ماه برگزار گردید.

 مدیر ستاد اقامه نماز استان در این جلسه گفت: مهم‌ترین سرمایه نظام تعلیم و تربیت کشور، نیروی انسانی است که باید قدردان این سرمایه‌های عظیم و دانشی باشیم و از سرمایه‌های اجتماعی به شکل ارزشمندی استفاده کنیم. برای جذب و شناسایی افراد بی‌سواد شرایطی را مهیا کنیم و همه دستگاه‌ها، همدلانه و هم افزا و با کمک هم اقدامات هوشمندانه‌تر و عالمانه‌تر را اجرا کنیم.

مدیر ستاد اقامه نماز در کارگاه آموزشی احکام نماز بیان داشت: دین اسلام از سه اصل متشکل گشته اعتقادات، احکام و اخلاق و بر هر مسلمان اشراف و اطلاع از آنها واجب است تا در مورد اعتقادات دچار لغزش و تردید نشود و احکام را برای امور عبادی و اخلاق را برای نیل به معارف انسانی باید آموزش ببیند.

موسوی ادامه داد: ابواب احکام به چند بخش تقسیم می‌شود و ما در فقه بیش از پنجاه بابا فقهی داریم که برای انجام هر یک از اعمال که در زمانهای مختلف برانسان واجب می‌شود را باید آموزش دید و برای شما مخاطبان این است که باید آموزش بدهید چرا که مقام معلم مقام آموزش دادن است.

 وی تاکید کرد: نماز به منزله سر در بدن است همانگونه که بدن یعنی حیات بشری بدون سر ممکن نیست دین و دینداری نیز بدون نماز مقدور و مقبول نیست و هر عملی در پیرو نماز است که از انسان مقبول می‌‌شود. و همانگونه که فرموده‌اند «نماز کلید بهشت است وضو نیز کلید نماز است» که از شستن سه عضو و مسح سه عضو دیگر تشکیل می‌شود و در ادامه  احکام وضو ،غسل، تیمم و نماز را به طور مفصل توضیح داد.

کارگاه آموزشی احکام نماز

کارگاه آموزشی احکام نماز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا