اخبارخراسان رضوی

جلسه کمیته خدمات سفر به زائرین ویژه ایام نوروز ۱۴۰۳ برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، جلسه کمیته خدمات سفر به زائرین ویژه ایام نوروز ۱۴۰۳ با حضور معاونت فرهنگی و زیارت استانداری، معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان های عضو، شنبه هجدهم آذرماه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه محمودی نماینده معاونت فرهنگی و زیارت استانداری خراسان رضوی ضمن تشکر از همکاری تمامی دستگاه های عضو این کمیته در خدمت رسانی به زائرین امام رضا(ع) در ایام محرم و صفر گفت: مناسبت های ماه رمضان و نوروز ۱۴۰۳ پیش رو داریم و به دلیل حجم زیاد زائر امام رضا(ع) باید تمام تلاشمان را برای خدمت رسانی هرچه بهتر انجام دهیم.

وی افزود: رویکرد اجرایی و برنامه های حوزه زیارت اجرای طرح از مبدا تا مبدا می باشد که در دو بعد رفاهی و فرهنگی انجام خواهد گرفت.

در ادامه معاون فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: دستگاه های عضو کمیته خدمات سفر برای اجرای طرح از مبدا تا مبدا می توانند با ادارات کل متناسب سایر استان های دیگر جهت انجام هر چه بهتر خدمات رفاهی و فرهنگی ارتباط برقرار کنند.

در ادامه این نشست سید محمدی کارشناس برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان در خصوص برنامه های ستاد اقامه نماز در دهه فاطمیه و نوروز ۱۴۰۳ گفت: با همکاری راهداری و حمل و نقل جاده ای ادامه بازدید از نمازخانه های بین راهی و همچنین مراکز اسکان زائرین با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان انجام خواهد گرفت.

وی ادامه داد: با هدف فراگیری آموزش فرهنگ نماز و زیارت در مواجهه با نسل نو کارگاه های آموزشی ویژه پرسنل هتل ها برگزار خواهد شد.

کارشناس برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی افزود: در ایام فاطمیه مسابقه استانی تحت عنوان “نماز در سیره حضرت زهرا (س)” با همکاری رادیو ملی زیارت برگزار می شود که هر روزه از صدای زائر که در بیشتر استان های کشور موج رادیویی دارد پخش خواهد شد و همچنین همزمان فراخوان شب شعر یاس کبود با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با محوریت شهرستان تربت حیدریه برگزار خواهد شد.

در ادامه این جلسه نمایندگان سایر دستگاه های عضو کمیته خدمات سفر برنامه های خود را بازگو کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا