اخبارخراسان رضوی

جلسه کمیته خدمات سفر ویژه ماه مبارک رمضان در مشهد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، جلسه کمیته خدمات سفر با حضور مدیرکل امور فرهنگی زائران استانداری خراسان رضوی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان های عضو، دوشنبه سی ام بهمن ماه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه محمودی نماینده معاونت فرهنگی و زیارت استانداری خراسان رضوی ضمن تشکر از همکاری تمامی دستگاه های عضو این کمیته در خدمت رسانی به زائرین امام رضا(ع) در ایام رمضان گفت: مناسبت های ماه رمضان و نوروز ۱۴۰۳ پیش رو داریم و به دلیل حجم زیاد زائر امام رضا(ع) باید تمام تلاشمان را برای خدمت رسانی هرچه بهتر انجام دهیم.

وی افزود: رویکرد اجرایی و برنامه های حوزه زیارت اجرای طرح از مبدا تا مبدا می باشد که در دو بعد رفاهی و فرهنگی انجام خواهد گرفت.

در ادامه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بیان داشت: دستگاه های عضو کمیته خدمات سفر برای اجرای طرح از مبدا تا مبدا می توانند با ادارات کل متناسب سایر استان های دیگر جهت انجام هر چه بهتر خدمات رفاهی و فرهنگی ارتباط برقرار کنند.

در ادامه این نشست سید محمد سید محمدی کارشناس برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی در خصوص برنامه های ستاد اقامه نماز در ماه رمضان و نوروز ۱۴۰۳ گفت: با همکاری راهداری و حمل و نقل جاده ای ادامه بازدید از نمازخانه های بین راهی و همچنین مراکز اسکان زائرین با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان انجام خواهد گرفت.

وی ادامه داد: با هدف فراگیری آموزش فرهنگ نماز و زیارت در مواجهه با نسل نو کارگاه های آموزشی ویژه پرسنل هتل ها برگزار خواهد شد.

کارشناس برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی افزود: در ایام رمضان مسابقه استانی تحت عنوان “نماز در کلام نور” با همکاری رادیو ملی زیارت برگزار می شود که هر روزه از صدای زائر که در بیشتر استان های کشور موج رادیویی دارد پخش خواهد شد و همچنین و همزمان مسابقه چهل چراغ با محوریت چهل حدیث اجتماعی با همکاری ادارات مربوطه برگزار خواهد شد.

در ادامه این جلسه نمایندگان سایر دستگاه های عضو کمیته خدمات سفر برنامه های خود را بازگو کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا