اخبارتهران

جلسه کمیته خدمات سفر استان تهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان تهران، جلسه کمیته خدمات سفر نوروز ۱۴۰۳ با حضور حجت‌الاسلام‌ و المسلمین دکتر بهشتی سرپرست ستاد اقامه نمازاستان، غیومی فرماندار تهران و مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی در تاریخ بیست و یکم اسفند ماه برگزار شد.

در این نشست سرپرست ستاد اقامه نماز با تأکید بر نیاز اصلی جامعه به معنویت خاطر نشان کرد: مصداق بارز و اصلی معنویت، نماز است که ذکر اکبر الهی است و از سوی دیگر خداوند انبیاء را برای اقامه نماز موظّف و آنها را در مسیر برپایی و نظافت مکان نمازگزار امر فرموده است.

دکتر بهشتی با اشاره به پیام های مقام معظّم رهبری (مدظله‌العالی) به اجلاس های سی‌گانه نماز بیان داشت: حضرت آقا مؤکّداً فرمودند که کارگزاران نظام اسلامی باید تمام امکانات و ظرفیت ‌های خود و مجموعه تحت مدیریت خود را در اختیار اقامه نماز قرار بدهند و از مصادیق مسئول مؤمن و انقلابی بودن از نظر ایشان همین امر کمک به ترویج فرهنگ اقامه نماز است و باید سر لوحه کار های ما باشد.

وی با اشاره به محتوای سخنرانی ریاست محترم جمهور در صحن علنی سی‌اُمین اجلاس سراسری نماز در استان زنجان گفت: جناب آقای رئیسی ریاست محترم جمهور، خود و کارگزاران دولت را عوامل اصلی اجرای امر نماز معرفی کردند؛ فلذا ما به عنوان کارگزاران دولت اسلامی، متولیان اصلی اقامه نماز هستیم.

بهشتی گفت: حال که در ماه دعا و بندگی و قرآن و بهار طبیعت هستیم، شایسته است که برای برنامه های ایّام نوروز و مسیر بندگی مردم، برنامه‌ریزی مناسب کنیم؛ از جمله در مکان‌های عمومی و راه های مواصلاتی، نمازخانه، امام جماعت و وضوخانه در شأن مؤمن مهیا کنیم.

سرپرست ستاد اقامه نماز ضمن تأکید بر وظایف نظارتی ستاد اقامه نماز به عنوان متولی اصلی این امر خداپسندانه گفت: تمام سعی و تلاش ما و همکارانمان در ستاد استان،  نظارت مستمر بر حُسن انجام فعالیت های قانونی در جهت اعتلای فرهنگ اقامه نماز بویژه در بین نسل‌نو است.

جلسه کمیته خدمات سفر استان تهران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا