کرمان

نماز وحدت بخش ادارات رفسنجان در فرمانداری شهرستان اقامه شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کرمان ، اولین نماز وحدت بخش ادارات در سال جدید مورخ دهم اردیبهشت ماه  به میزبانی فرمانداری شهرستان و با حضور فرماندار و معاونین فرماندار، دبیر ستاد اقامه نماز و سایر ادارات برگزارشد.

در این آئین پس از نماز عصر ابتدا  فرماندار شهرستان رفسنجان ضمن خیر مقدم به حاضرین نماز  وحدت بخش ادارات را مهم دانست و از ادارات خواست که در این نماز با جدیت شرکت کنند زیرا گاهی مشکلات نیز از دل همین نماز حل می شوند.

در ادامه حجت الاسلام حسینی دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان  یک شبهه در رابطه با نماز که بیشتر در مدارس پیش می آید را بیان کرد و گفت: بعضی از  دانش آموزان برایشان سوال می شود برای ما که فارسی زبان هستیم چرا باید نماز را عربی بخوانیم؟و چطور می شود نماز را به فارسی بخوانیم همان زبانی و لحنی که متوجه می شویم؟

حجت الاسلام حسینی  جواب این سوال را با چند دلیل بیان کرد: اول اینکه اگر ما عاشق خدا هستیم و خدا معشوق ما است که قطعا هم همینجور است باید آنگونه معشوق دوست دارد و مورد قبولش است رفتار کنیم که در زمینه نماز خدا از ما خواسته که به زبان عربی و با تمام شرایط که در شب معراج به پیامبر گرامی اسلام آنرا جز به جز شرح داده و پیامبر نیز به مسلمانان بیان کرده به جای آوریم زیرا خداوند اینگونه پسندیده است و باید اینگونه عمل کنیم.

دبیر ستاد اقامه نماز دلیل دوم را زبان عربی را زبان واحد بین مسلمانان دانست و گفت : مسلمانان در سرتا سر دنیا دارای گویش ها و زبان های مختلف و متفاوت هستند و نماز زبان واحد بین مسلمانان  کل دنیا است و نماز یکی از مؤلفه های  وحدت است.

وی در پایان سخنان خود دوباره از حضور مسئولین در نماز وحدت تشکر کرد.

اقامه نماز وحدت بخش ادارات شهرستان رفسنجان

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا