اخبارکرمان

نماز وحدت بخش ادارات استان کرمان در اداره برق منطقه ای برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان نماز وحدت بخش ادارات استان، روز چهارشنبه بیست و دوم آذر ماه به میزبانی اداره برق منطقه‌ای استان کرمان در محل نمازخانه این اداره با حضور امام جمعه کرمان، معاون توسعه مدیرت و منابع استانداری، مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز استان، مدیرکل برق منطقه استان و جمع کثیری از مدیران ادارات استان کرمان اقامه شد.

در این آیین بعد از نماز ظهر و عصر و توسل به حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان ضمن عرض تسلیت شهادت حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا سلام الله علیها و تشکر از مدیر کل و کارکنان برق منطقه‌ای و همچنین تشکر از حجت الاسلام عربپور مدیر ستاد اقامه نماز استان که این فرصت را فراهم کردند تا مدیران به واسطه اقامه نماز وحدت دور هم جمع شوند، طی سخنان کوتاهی با اشاره به روایت «إِنَّ فَاطِمَهَ خُلِقَتْ حُورِیَّهً فِی صُورَهِ إِنْسِیَّهٍ» گفت: فاطمه زهرا سلام الله علیها درست است انسان است اما در واقع الهی و ملکوتی است،دارای پاکی،طهارت،قداست و عصمت است.

حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی در ادامه بیان کرد: گناه و معصیت در زندگی فاطمه سلام الله علیها راه ندارد و فاطمه (س) شخصیت و  محور و مداریست که امامت و رسالت را به هم پیوند می‌زند.

وی گفت: عزاداری برای حضرت زهرا (س) در واقع عزاداری برای اهل بیت عصمت و طهارت و  ائمه معصومین سلام الله علیهم اجمعین می‌باشد.

امام جمعه کرمان با اشاره به روایتی از امام کاظم (ع) که می فرماید  مَنِ استَوى یَوماهُ فهُو مَغبونٌ  گفت: یک اصلی در دین داریم هر که دو روزش برابر باشد ، مغبون است و هر که امروزش بدتر از دیروزش باشد ملعون (از رحمت حق به دور) است و هر که پیشرفتى در وجود خود نبیند در کمبود به سر برد و هر که در مسیر کاستى باشد ، مرگ براى او بهتر از زندگى است.

وی بیان کرد: در نگاه دینی بدتر که ممنوع می‌باشد،مثل دیروز هم بودن پیروزی و ظفر درش نیست باید حتماً بهتر باشد یعنی در نگاه دین انسان باید رو به اصلاح و رشد باشد این سیر حرکت تکاملی در نگاه دینی متوقف نباید بشود.

نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگر از عرایضش گفت: انسان در این دنیا به اندازه زحمتی که می‌کشد بهره می‌برد و هر کس بهره‌اش به اندازه زحمت اوست و هر کس به اندازه تلاشش می تواند بهره خودش را از عالم انسانیت کسب کند  و هر کس بیشتر زحمت کشید جلوتر می‌رود و هرکس کمتر زحمت کشید عقب می‌افتد.

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی تشریح کرد: مهم و اصلی آن، در روز حساب مشخص خواهد شد که هر کسی در چه درجه‌ای قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: هرکس می‌خواهد خدا بیشتر به آن  توجه داشته باشد باید سحرخیز باشد و با خدای خودش خلوت کند وازفریضه نماز به خصوص نماز اول وقت و به جماعت غفلت نکند هرچه داریم از این عبادات و نمازمان داریم  و ثمره‌اش را فردای قیامت خواهیم دید.

اقامه نماز وحدت بخش ادارات استان کرمان در اداره برق منطقه ای استان

 

اقامه نماز وحدت بخش ادارات استان کرمان در اداره برق منطقه ای استان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا