اخبارحوزه ریاست

مراسم رونمایی از اولین کتاب درسی دانشگاه فرهنگیان با عنوان اخلاق حرفه ای معلم با رویکرد قرآنی

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، مراسم رونمایی از اولین کتاب درسی دانشگاه فرهنگیان با عنوان اخلاق حرفه ای معلم با رویکرد قرآنی، به تالیف حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی و همکاری آقایان عین الله عابدی، مهدی رضایی و احمد دبیری با حضور حجت الاسلام و المسلمین استاد محسن قرائتی، غیاثی سرپرست دانشگاه فرهنگیان، اصلاحچی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان ، معاونان و مدیران آموزشی، پژوهشی و دانشجویی دانشگاه از ۳۱ استان در سی امین روز از شهریور ماه برگزارشد.

در این مراسم استاد قرائتی بیان داشت:  سخنرانی هایم را تعطیل کرده ام غیر از حضور در دانشگاه فرهنگیان. شما در گنج نشسته اید قدر خودتان را بدانید.

وی گفت: معلمی را شغل ندانید. ایت الله گلپایگانی این مرجع عظیم الشان شیعه به من گفتند معلم قوی بشوید. گفتند اگر اصول عقاید را به نوجوانان بگویید، امام زمان( عج) راضی تر از شما است تا مرجع شوید.

حجت الاسلام قرائتی افزود: من ۴ ساعت تدریس در مدرسه را بر بالاترین پست و مقام در کشور ترجیح می دهم. با سرمایه ترین آدم‌ های کشور معلمان هستند. شما انسان می سازید. سرمایه‌داران طلا و خانه و ماشین دارند، شما انسان و نسل نو دارید.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه دنبال علم بی خاصیت نروید، گفت: مدرسه موفق، مدرسه ای است که دانش اموزانش نمازخوان تر شوند. رابطه معلم و شاگرد باید عاطفی باشد. افرادی که با برخورد زیبا ایمان می آورند بیشتر از کسانی است که با استدلال ایمان می اورند.

وی تاکید کرد: معلم باید برای هدایت دانش آموزانش سوز داشته باشد و کتاب های درسی تربیت معلم باید تجربه های ۳۰ ساله معلمان باشد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: پژوهش ها باید مشکلات جامعه را رفع کند؛ به دانش اموزان یاد بدهید آزادانه نظر بدهند. کتاب تآلیف شده بخشی از ایات قرآن است که هویت ساز است.

وی در پایان تصریح کرد: معلمان به گفتگوی خصوصی، توجه به رفتار و کردار خودشان، کرامت، وقت شناسی و … توجه ویژه کنند. برای امنیت، حقوق، مسکن، کتاب از ایات قرآن نوشته ایم و نیاز بود تربیت معلم نیز کتابی در خصوص قرآن و اخلاق داشته باشند. کمک به این کتاب، کمک به قران است. تفسیر قران را مطالعه کنید. چرا بعضی ها هر چه باسوادتر می شوند، غرورشان بیشتر می شود؟

مراسم رونمایی از اولین کتاب درسی دانشگاه فرهنگیان

منبع: دانشگاه فرهنگیان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا